петок, јануари 28, 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИВерати ќе го продолжи својот престој во Париз

Верати ќе го продолжи својот престој во Париз

verati marko 395

Халфот на ПСЖ, Марко Верати ќе потпише нов договор со клубот во најскоро време, соопштуваат медиумите во земјата.

Италијанецот треба да го продолжи договорот со ПСЖ до 2019-та година и ќе добива по четири милиони евра годишно.

Ова ќе биде второ обновување на договорот на играчот по неговото пристигнување на „Паркот на принцовите“ во 2012-та година.

„Марко многу напредна во својата игра во последната сезона. Нашето желба е тој да остане кај нас во следните години. За таа цел наскоро ќе има разговори со него за нов договор“, рече тренерот ПСЖ, Лоран Блан.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП