понеделник, 27 јуни 2022
ПочетнаЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕЛуксузниот Trump Golf Links & Hotel (фото)

Луксузниот Trump Golf Links & Hotel (фото)

tra1

„Trump International Golf Links & Hotel Ireland“ е едно од најспектакуларните европски одморалишта…

Сместен во близина на ирското село Дунберг, реномираниот центар сега е шеснаесети голф клуб во низата на голф терени на Трамп и прв имот на „Trump Hotel“ колекцијата во Ирска.

Ако не сте на самиот врв на луксузот, неможете да додадете „Trump“ во името на својот хотел, а токму таму е ова фантастично одморалиште. Префинетото сместување, од апартманите со поглед на морето до поврзаните викенд-куќи, ги чека патниците гладни за луксуз, кои токму таму ќе уживаат и во два одлични ресторани. Тука е и опцијата која овозможува потполно да се разнежните, во „White Horses Spa“, каде можете да изберете нешто од низата на масажи, третмани на телото, како и услуги на козметичкиот салон – третмани на лице, коса и нокти.

Како што можете да видите во името, главниот адут на одмаралиштето е големиот голф терен. Дизајниран е од страна на Грег Норман, обликуван од песочни дини, содржи 14 зелени и 12 водени површини, а направен е како уникатен терен со 9 дупки во предниот и 9 дупки во задниот дел, со вкупна површина од 6.295 метри.

tra2

tra3

tra4

tra5

tra6

tra7

tra8

tra9

tra10

tra11

tra12

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП