22 јули, 2024
ПочетнаКОМПАНИИReebok по вторпат го менува своето лого

Reebok по вторпат го менува своето лого

reebok staro

Познатиот бренд на спортска опрема „Reebok“ одлучи да го промени своето добро познато лого.

Имено, сликата горе не претставува повеќе службено лого на „Rebook“, затоа што компанијата неодамна одлучи да го промени својот визуелен идентитет, и тоа по вторпат во своето 121-годишно постоење.

reebok novo logo

Претходната промена се случи во сега веќе далечната 1986-та година, кога „Reebok“ го промени логото со британското знаме со прецртани линии ( иако стариот изглед беше задржан на линијата производи „Reebok Classics“).

Новот лого е со симболот „делата“, кој претходно веќе се појави на линијата на производи „Crossfit“, а овие денови ќе биде воведено на целиот асортиман.

Потсетуваме, „Reebok“ денеска е во сопственост на германскиот гигант „Adidas“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП