3 март, 2024
ПочетнаЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕMouawad луксузна рачна торба

Mouawad луксузна рачна торба

mou1

„Mouawad“ луксузната рачна торба влезе во Гинисовата книга на рекорди како најскапа рачна торба во светот…

Брендот „Mouawad“ произведува и продава ексклузивен накит и часовници кои се вистинско уметничко ремек дело. Брендот е застапен на сите пазари во светот, и е препознатлив како стандард за префинето создавање на луксузни аксесоари.

mou2

Рачната торба која е наречена „The Mouawad 1001 Nights Diamond Purse“ чини 3,8 милиони долари. Оваа торба е дизајнирана од страна на „ Fred & Pascal Mouawada“.

mou3
Оваа рачна торба во облик на срце која е рачно изработена, содржи 18-каратно злато и 4.517 дијаманти (105 жолти, 56 розеви и 4.356 безбојни) со вкупна тежина од 381.92 карати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП