петок, 8 декември 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАВО ГРЦИЈА ЦЕНА НА КВАДРАТ ЧИНИ 1.000 ЕВРА: Огласите за апартмани на...

ВО ГРЦИЈА ЦЕНА НА КВАДРАТ ЧИНИ 1.000 ЕВРА: Огласите за апартмани на море многу популарни и за македонците

Секој што сака недвижен имот на грчкото крајбрежје сега може да го купи по цена и од 1.000 евра за метар квадратен.

Претходните години во Грција, на брегот на Егејското Море, владееше вистинско лудило за купување недвижен имот.

И токму кога се чинеше дека овој тренд падна, сега таму се повеќе се огласуваат недвижности, а цените се и повеќе од поволни.

Квадрат може да се најде и за 1.000 евра, па ако се потрудите, можете да најдете одлични имоти за 30, 40, па и 50 илјади евра.

На социјалната мрежа TikTok се објавени неколку огласи кои на прв поглед навистина изгледаат „премногу добри за да бидат вистинити“.

@thessarealestate.gr For sale 49.000 € 😱😱😱🔥🔥🔥 with sea view dm for more info#realestate #halkidiki #halkidikigreece🇬🇷 #forsalegree #realestategreece #forsale ♬ πρωτότυπος ήχος – Panik Records

Така, еден стан се продава на Халкидики за 49.000 евра, а како што гледате се работи за новоизграден стан со поглед на море.

А во Пефкохори еден се продава за 35.000 евра, за кој инаку е многу тешко да се најде таков стан и на периферијата на Скопје.

@thessarealestate.gr New ✅ #realestate #realestateagent #forsale #halkidikigreece🇬🇷 #forsalegree #pefcohori #realestategreece ♬ πρωτότυπος ήχος – Panik Records

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП