21 февруари, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАПаѓа вредноста на биткоинот

Паѓа вредноста на биткоинот

Биткоинот денес, во 15:00 часот, на најголемата светска берза за криптовалути, Binance, имаше вредност од 34.512,63 евра.

Вредноста на биткоинот падна за 0,61 отсто во последните 24 часа.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 31,85 милијарди евра.

Цената на биткоинот во моментов изнесува 34.360 евра.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП