четврток, 30 ноември 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕНајсилниот природен лек досега: Ја подобрува меморијата, ги топи мастите, го подобрува...

Најсилниот природен лек досега: Ја подобрува меморијата, ги топи мастите, го подобрува видот и слухот

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ја подобри вашата меморија за неверојатни 80 проценти, туку ќе можете да ги стопите и масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е рен, кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и со железо, магнезиум и фосфор, пренесува NaturalHealingMagazine.

Ренот го забрзува метаболизмот, го ублажува заморот и го поттикнува развојот на добри бактерии во желудникот.

Подготовка

Од состојките што ви требаат:

125 грама рен,
4 лимони,
3 лажички мед,
2 лажички цимет
парче ѓумбир (околу 2 сантиметри).

Испасирајте рен и ѓумбир во блендер. Исцедете го сокот од лимонот, додадете го во блендерот, добро измешајте, па додадете ги циметот и медот. Добро измешаната смеса ставете ја во стаклен сад.

Земајте една кафена лажичка од смесата два пати на ден пред јадење, а доколку вежбате, пред тренинг. Практикувајте го ова три недели и нема да зажалите кога ќе забележите феноменални резултати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП