недела, 5 февруари 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕПрироден лек од „Чувар куќа“ и мед за чистење на организмот

Природен лек од „Чувар куќа“ и мед за чистење на организмот

Ефикасен против цисти, срцеви заболувања, таложење на токсините…Комбинацијата од мед и „Чувар куќа“ може да го препороди вашиот организам.

Во основата на овој моќен лек е билката „Чувар куќа“, исклучително благотворна билка чие латинско име е „sempervivum“, а во превод значи „секогаш жива“.

Грците и Римјаните билката „Чувар куќа“ ја чувале како домашна билка која ги одбива инсеките и другите штетници, а неретко оваа билка и денес се наоѓа во нашите домови.

За подоготовка на овој лековит напиток потребно ви е:

300 гр листови од „Чувар ќука“

500 гр мед

Исецкајте ги листовите на ситни парчиња и ставете ги во медот. Оставете така да отстои 2-3 дена.

Консумирајте по една лажица од овој лек на празен стомак.

Овој природен лековит препрат има повеќекратно позитивно влијание на вашето здравје. Во Русија се користи како превенција за срцеви заболувања, а исто така го забрзува и метаболизмот, ги лекува цистите и му помага на организмот да се ослободи од токсини.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП