недела, 5 февруари 2023
ПочетнаЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ„Не верувам дека е тој“: Фризер ишиша бездомник и целосно го преобрази(ВИДЕО)

„Не верувам дека е тој“: Фризер ишиша бездомник и целосно го преобрази(ВИДЕО)

Фризер од САД, Џошуа Сантијаго, направи многу благородна работа. На бездомник му подари комплетна преобразба од запоставен изглед. На TikTok, фризерот објави видео во кое на еден маж му дава целосна трансформација на неговиот изглед.

Џошуа сретнал бездомник на улица и му понудил бесплатна фризура, а трансформацијата е навистина неверојатна.

„Секој заслужува да се чувствува добро и среќно со себе“, рече фризерот преку својот TikTok. Џошуа објаснил дека на своите клиенти секогаш им дава избор како сакаат да си ја средат косата, а овој бездомник побарал да ги нагласи тетоважите што ги има на главата и веѓите.

„Не можам да верувам дека е тој“

Благородното дело на Џошуа беше широко поздравено од корисниците на TikTok и доби цела низа пофалби, а многумина останаа изненадени од трансформацијата.

@empoweringcuts Positive energy knows no boundaries. If everyone were to spread positive energy on the internet, the world would be a much better place. 💜 #homelesslivesmatter #fyp #gooddeeds #freehaircuts #love ♬ Sad Emotional Piano – DS Productions

„Човеку, сега е толку убав“, „Не ми се верува дека изгледа како да е 20 години помлад“, „Каква разлика му прави фризурата и брадата на маж“, „Неговите очи изгледаат толку тажно на почетокот, но на На крајот на се тој изгледа одлично, подобро“, „Го вративте во живот, човеку“, „Одлична трансформација, Господ да ве благослови“, се само дел од коментарите на видеото на TikTok, кое собра повеќе од 6,5 милиони прегледи .

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП