1 март, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈАМагливо утро, преку ден сончево со мала облачност

Магливо утро, преку ден сончево со мала облачност

Времето денеска претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 16 до 20 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 17 степени.

И утре ќе се задржи стабилно и претежно тивко време со магла по котлините. В петок ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер, а попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини ќе има услови за повремен снег.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП