понеделник, 28 ноември 2022
ПочетнаСПОРТБИЗМеси надмина рекорд на Роналдо во ЛШ

Меси надмина рекорд на Роналдо во ЛШ

Лионел Меси успеа да постави нов рекорд во Лигата на шампионите, а го надмина својот голем конкурент во последните години Кристијано Роналдо. Аргентинецот постигна погодок во триумфот од 3:1 над Макаби Хаифа, а изрелскиот клуб е 39. тим против кого Меси ја тресел мрежата во ова натпреварување.

На овој начин тој го престигна Роналдо. Португалецот досега ја погодил мрежата на 38 екипи.

Со голот против Макаби Хаифа, Меси стана првиот играч во историјата кој постигнал гол во 18 последователни сезони во Лигата на шампионите.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП