понеделник, 27 јуни 2022
ПочетнаСПОРТБИЗМурињо е „фудбалскиот Цезар“ – Португалецот доби фантастичен мурал во Рим (ФОТО)

Мурињо е „фудбалскиот Цезар“ – Португалецот доби фантастичен мурал во Рим (ФОТО)

Португалскиот стратег Жозе Мурињо го донесе првиот европски трофеј за Рома, откако италијанскиот тим го совлада Феенорд во финалето на Конференциската лига на УЕФА. По ова, Мурињо стана „вечен“ во „вечниот“ град.

Фановите на Рома му посветија мурал – Мурињо насликан како Цезар.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП