среда, 1 февруари 2023
ПочетнаСПОРТБИЗДевојката го обвини Мејсон Гринвуд дека ја претепал

Девојката го обвини Мејсон Гринвуд дека ја претепал

Хериет Робсон, девојката на ѕвездата на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд го обвини фудбалерот за домашно насилство, откако објави низа на фотографии на Инстаграм со порака: „За сите кои сакаат да знаат што точно ми прави Мејсон Гринвуд“.

Манчестер јунајтед веднаш реагираа на обвинувањата, велејќи дека не одобруваат било какво насилство, и дека нема да има дополнителни коментари додека не се „воспостават фактите“.

„Свесни сме за фотографиите и обвинувањата преку социјалните мрежи. Клубот ќе се воздржи од дополнителни коментари додека не се воспостават сите факти“, велат од Јунајтед.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП