среда, 28 септември 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈАПритвор за професорот од Струга кој удри ученик со боксирач

Притвор за професорот од Струга кој удри ученик со боксирач

Струшкото Основно јавно обвинителство поведе постапка против 57-годишен професор од Струга за кого постои сомнение дека сторил кривичното дело насилство.

Осомничениот, вчера, околу 12.30 часот, со боксирач удрил 18-годишен ученик во пределот на главата. Физичкиот напад следувал по кратка вербална расправија на осомничениот професор со мајката на ученикот.

Во насока на непречено одвивање на постапката, судот го прифатил предлогот на Обвинителството и на осомничениот професор му определил притвор во траење од 8 дена.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП