понеделник, јануари 17, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАФото на денот: Го чува ли некој Градскиот парк навечер?

Фото на денот: Го чува ли некој Градскиот парк навечер?

Автомобил „пежо 206“ паднал во езерце во Градскиот парк во Скопје. Фотографиите се објавени на Фејсбук групата „Ние сме од Скопје“.

Во напишаното на социјалните мрежи од групата прашуваат „Го чува ли некој паркот навечер?“, а засега не е познато како возилото се нашло во каналот и дали е извлечено.

„Пријавено е дека „пежо 206“ со скопски регистерски таблички паднало во каналот во Градски парк, кај мостот. До сега нема пријава за повредено лице. Упатени се полициски службеници на лице место, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во оваа зона од Градскиот парк не е дозволен пристап на автомобили.

https://www.facebook.com/niesmeodskopje/posts/441709180777555

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,751фановиЗаследи
2,158следбенициЗаследи
1,420следбенициЗаследи