сабота, 30 септември 2023
ПочетнаСПОРТБИЗТешка повреда на Манасков – го пропушта Европското првенство

Тешка повреда на Манасков – го пропушта Европското првенство

Дејан Манасков, на последниот натпревар што го одиграл за Веспрем, заработил тешка повреда на коленото. Поради оваа повреда, Манасков, ќе го пропушти Европското првенство, кое на програмата е на почетокот на 2022 година.

Манасков ги скинал лигаментите во коленото. Тој ќе мора да биде опериран, а рехабилитацијата од ваквата повреда трае од шест до девет месеци.

Македонија на Европското првенство ќе се натпреварува во А-групата против Данска, Словенија и Црна Гора. Првиот меч Македонија ќе го одигра во Дебрецин, на 13.јануари 2022 година, против Словенија.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП