среда, јануари 19, 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕЗа посилно либидо и понизок холестерол: Тиквичките како совршена храна за мажите

За посилно либидо и понизок холестерол: Тиквичките како совршена храна за мажите

Колку овој зелен зеленчук е пожелен во исхраната, не можете ниту да претпоставите…

Тиквичките докажано спаѓаат во најздравиот зеленчук. Го чистат организмот од токсини, го реглираат варењето, го намалуваат холестеролот, а особено поволно влијаат и на слабеењето.

Исто така, со редовното консумирање на тиквички кај мажите докажано се зајакнува либидото и се намалува ризикот од зголемување на простатата.

Помеѓу останатото, тиквичките изобилуваат со витамин Ц и како оброк му се препорачуваат на целото семејство. Го подобруваат метаболизмот, превентивно делуваат за дијабетес, но го штитат и нервниот систем.

Консумирајте ги колку што сакате, не можете да му наштетите на здравјето.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи