среда, 4 октомври 2023
ПочетнаКОРОНАСитуацијата е под контрола, нема потреба од нови мерки

Ситуацијата е под контрола, нема потреба од нови мерки

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не препорача нови мерки за заштита од индискиот сој на коронавирусот.

Како што соопштија од комисијата, во земјава ситуацијата со епидемијата е под контрола и нема потреба од препорака за нови меки за заштита на граничните премини и воведување на задолжителен ПЦР тест за влез во земјава.

Според експертите, дедека е лето и поголемиот дел од граѓаните се на отворено и затоа нема потреба од дополнителни мерки.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП