петок, јануари 28, 2022
ПочетнаСПОРТБИЗФудбалерите отпатуваа за Букурешт – Македонија во недела ќе игра против Австрија

Фудбалерите отпатуваа за Букурешт – Македонија во недела ќе игра против Австрија

Фудбалската репрезентација на Македонија отпатува за Букурешт, каде ќе учествува на Европското првенство.

На аеродромот во Скопје, репрезентативците за Романија ги испрати премиерот Зоран Заев.

Претходно среќа на репрезентативците им посака и првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини.

Дебитантот на Европските првенства, репрезентацијата на Македонија, два натпревари во рамките на Ц-групата ќе одигра во Букурешт, против Австрија (13.јуни) и Украина (17.јуни).

Последниот меч во групата, Македонија ќе го одигра во Амстердам против Холандија на 21.јуни.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП