петок, јануари 28, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАЛегендата се враќа во рингот: Тајсон ја потврди големата вест

Легендата се враќа во рингот: Тајсон ја потврди големата вест

Мајк Тајсон потврди на социјалните мрежи дека е договорен неговиот судир против Рој Џонс Јуниор.

Мајк Тајсон се враќа во рингот на 12 септември, а негов противник ќе биде уште еден легендарен боксер Рој Џонс Јуниор.

Откако веста излезе во јавноста преку различни извори, истата ја потврди и самиот Мајк Тајсон, кој на својот профил на социјалните мрежи објави официјална објава за мечот.

Мечот со поранешниот светски шампион ќе се одржи во Карсон, Калифорнија, во “Dignity Health Sports Park” , а ќе се одвива во максимум осум рунди.

Погледнете ја објавата подолу за судирот на двете легенди што следи за нешто повеќе од еден месец и половина.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП