петок, јануари 28, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАЈунајтед загубија од второлигаш со Фернандеш и Погба заедно на теренот!

Јунајтед загубија од второлигаш со Фернандеш и Погба заедно на теренот!

Манчестер јунајтед доживеаја незгоден 2:1 пораз од второлигашот Вест Бромвич Албион во меч зад затворени врати, и покрај тоа што во мечот првпат стартуваа заедно Пол Погба и Бруно Фернандеш.

Фановите на Јунајтед се заинтересирани да дознаат како ќе функционира ова партнерство, но резултатот не е ветувачки, посебно бидејќи во нападот играле и Маркус Рашфорд и Антони Марсијал.

Вториот пријателски меч меѓу двата тима завршил со 3:1 победа на Јунајтед и тоа со многу послаб тим.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП