Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,931.87 0.24%    BESK 5,700.00 0%    GRNT 940.00 -1.25%    KMB 5,997.97 -0.02%    MPT 66,000.00 1.54%    RZIN 46.00 -48.89%    SBT 2,600.33 0.01%    TNB 16,500.00 0.92%    TTK 1,282.00 0%    ZPOG 1,800.00 0%    

Новата Opel Mokka веќе ја возеше Јирген Клоп

Време: 22:01

Датум: април 23, 2020

Категорија: АВТОБИЗ

 • Успешниот тренер ентузијастички за првото тест возење: „Супер ауто!“
 • Амбасадорот на брендот ветува: „Многу ќе се забавувате“
 • Втора генерација на Mokka: Започна фазата на тестирање

Риселсхајм. Како можете да инспирирате некој кој веќе искусил (речиси) сè? Покажувајќи му нов Opel. Во овој случај, новата Mokka. Само покажување? Не, подобро – вклучете го во тест-програмата додека втората генерација на Opel Mokka во моментот ги добива своите последни детали. Истакнат тест возач во едно од пред-производните возила е тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп. Амбасадорот на брендот Opel имаше можност да извози неколку километри со чисто електричната Opel Mokka-e.

„Супер автомобил! Ќе ви биде многу забавно. Не можете да го замислите. Веќе го возев“, известува Клоп за неговото прво запознавање со новата Mokka. Светскиот тренер на годината во изборот на ФИФА за 2019 година и поранешен тренер на партнерските клубови на Opel од Дортмунд и Мајнц е вистински автомобилски обожавател и фан на Opel. Тој гордо вози Opel Insignia во Велика Британија со управувач од десната страна.

Јирген Клоп веќе осум години е дел од семејството на Opel, харизматичен и забавен. Тој имаше водечка улога во над 20 национални и меѓународни кампањи на Opel TV. Тој е исто така мотиватор за настани за вработени и дилери, како и партнер за интервју.

Втората генерација, Mokka едноставно се нарекува Mokka – исто како и на дебито во 2012 година – без Х во своето име. Во тоа време, првата Mokka го изненади светот со малата димензија и своето големо влијание. Новата верзија е исто така мала и стабилна, но на многу попрогресивен, модерен начин – дури и поскратена, за возење во градот; дури и постилска за големиот изглед. Екстра ефикасно, јасно и смело и секако електрично. Клиентот има слободен избор помеѓу моторот со внатрешно согорување или електрично возило.

Во случајот со Јирген Клоп, се чини дека е донесена одлука: „Opel Mokka, зелена и електрична, толку одличен автомобил!“

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Најновиот „Lambo“ стана уште попривлечен, запознајте го „Lamborghini Sián Roadster“ (ФОТО+ВИДЕО)

  Најновиот „Lambo“ стана уште попривлечен, запознајте го „Lamborghini Sián Roadster“ (ФОТО+ВИДЕО)

  Најмоќниот и моментално најатрактивниот суперавтомобил под брендот „Lamborghini“ ја доби и својата „Roadster“ верзија која ја направи, ако воопшто е можно, дури и попривлечна, поубава…

 • Запознајте го el-Born: Првото, целосно електрично возило на CUPRA

  Запознајте го el-Born: Првото, целосно електрично возило на CUPRA

  Неверојатен дизајн на надворешноста за новиот модел на CUPRA: el-Born Највисок квалитет и софистицираност во внатрешноста со спортски карактер Перформансите и динамиката се јасен фокус…

 • Врачена наградата Автомобил на годината во Македонија за 2020 година и признанието СУВ на годината

  Врачена наградата Автомобил на годината во Македонија за 2020 година и признанието СУВ на годината

  Националното жири за избор на „Автомобил на годината во Македонија“ по 25. пат ги врачи најпрестижната и најпосакуваната награда и признанието во автомобилската индустрија. Со…

 • Стартуваше производството на првиот „Aston Martin SUV“ (ФОТО+ВИДЕО)

  Стартуваше производството на првиот „Aston Martin SUV“ (ФОТО+ВИДЕО)

  Британскиот производител „Aston Martin“ по пет години од првата најава и премиерата на концептот, конечно го започна производството на својот прв „SUV“ модел. „Aston Martin…

 • Легендарно лого: Новата Opel Mokka прва со новата молња

  Легендарно лого: Новата Opel Mokka прва со новата молња

  Чиста прецизност: сите следни нови модели на Opel ќе го носат ново дизајнирано лого на брендот Риселсхајм. Opel Мokka е првиот модел со Opel Vizor,…

 • Вработените во Ford бараат компанијата да престане да прави полициски возила

  Вработените во Ford бараат компанијата да престане да прави полициски возила

  Вработените во Ford побарале од раководството на компанијата да престане со производство и продажба на полициски возила, пренесува The Verge. Националните протести ги принудија некои вработени…

 • Европскиот суд им овозможи на купувачите на „Фолксваген“ полесно да тужат

  Европскиот суд им овозможи на купувачите на „Фолксваген“ полесно да тужат

  Највисокиот суд на Европската Унија донесе пресуда дека купувачите на автомобили „Фолксваген“ опремени со софтвер инсталиран за да ги измами тестовите за емисија на гасови,…

 • Германска автомобилска индустрија: Добија помош од буџетот, а исплаќаат дивиденди

  Германска автомобилска индустрија: Добија помош од буџетот, а исплаќаат дивиденди

  Иако голем број германски производители на автомобили добија државна помош за време на епидемијата од коронавирус, нивните акционери сепак очекуваат да добијат милијарди евра преку…

 • Toyota и понатаму највредниот автомобилски бренд во светот

  Toyota и понатаму највредниот автомобилски бренд во светот

  Компанијата Kantar, која се занимава со истражување на пазарот, објави листа на 100 највредни брендови во светот, а на кој се нашле само три автомобилски…

 • Volkswagen се откажа од изградба на фабрика во Турција

  Volkswagen се откажа од изградба на фабрика во Турција

  Германскиот производител на автомобили Volkswagen се откажа од планот за изградба на нова фабрика во Турција. Одлуката е донесена како одговор на намалената побарувачка за нови…