Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,704.50 7%    BESK 5,643.00 10%    GRNT 790.86 6.03%    KMB 6,027.13 7.4%    MPT 50,496.41 8.52%    MTUR 4,400.00 10%    OKTA 3,000.00 0.99%    STB 885.95 6.61%    TNB 13,878.00 10%    TTK 1,166.00 10%    UNI 1,885.00 5.78%    ZUMS 1,000.00 0%    

Махмут Орхан: Jас Новата Година веќе ја дочекав во Будва!

Време: 14:46

Датум: декември 31, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Младите и перспективни диџеи од Будва, Стеван Мандиќ и Никола Радуловиќ, ЈОХН К, синоќа овозможија фантастична вечер на електронска музика на главниот плоштад Будва, која траеше до 2 часот по полноќ.

Публиката уживаше во нивната музика, очекувајќи го со нетрпение креаторот на планетарниот хит „Feel“, кој има над 380 милиони прегледи на YouTube каналот на Махмут Орхан.

Воодушевувањето на многу обожаватели беше проследено со неодолива музика, индиски танц и етно звук на овој млад уметник.  Публиката уживање во хитовите како „Спаси ме“, „Возраст на емоциите“, „Востание“, верувај ми сега, „Држете , Пат кон животот, Весаир и многу други.

„Ова не е прв пат тука да настапам, многу ја сакам вашата земја. Настапував на Фестивалот Море Танц ова лето, јас сум возбуден поради вечерашниот настап, се чувствувам како да е новогодишна ноќ, тука е толку одлична атмосфера “, рече големиот турски диџеј.

Застрашувачката атмосфера на Будва, заедно со диџејскиот сет на сензационалната сцена, ја превзедоа до полноќ француското дуо „Офенбах“ во состав на Доријан Ло и Цезар де Румел.

Тие се најпознати по нивниот мулти-платински сингл „Биди мој“, со кој докажаа дека успешно ги комбинираат влијанијата на рокенрол и електронската музика. По објавувањето на „Around the Fire“ и „You Can Me Me“, тие ги стекнаа обожавателите меѓу супер звездите како Робин Шулц и Тиесто, а DJ Mag ги номинираше за Најдобро деби на музичката сцена. Во истата година тие го објавија заразниот хит „Качи“, кој за кратко време достигна неверојатна радио популарност и потврдија дека донеле сосема нов стил на музика на светската сцена!

„Со нетрпение очекуваме да се вратиме во Будва. Последен пат успеавме да ја искористиме можноста да пливаме, да прошетаме со брод по брегот и да го посетиме прекрасниот Стари град. Беше неверојатно  убаво. Во следната година сакаме да им дадеме што е можно повеќе на луѓето што сакаат и нè следат и да им се заблагодаруваме за тоа, Црна Гора! “- изјави момците од дуото„ Офенбах “.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Најскапиот имот во Европа: Ги имитира првите облици на живот во пештера (видео)

  Најскапиот имот во Европа: Ги имитира првите облици на живот во пештера (видео)

  Babl Palas е името на најскапиот имот во Европа. Имено, станува збор за сопственост на славниот италијански дизајнер Пјер Карден. Имотот се наоѓа во местото во…

 • Џенифер Лопез се релаксира на плажа во Мајами(фото)

  Џенифер Лопез се релаксира на плажа во Мајами(фото)

  Џенифер Лопез (50) отиде на заслужен одмор и се чини дека ужива во сонцето на плажа во Мајами. 50-годишната поп-дива, родена во Бронкс, на себе…

 • НАСА објави видео за Месечината снимена од астрoнаутите на Аполо 13(видео)

  НАСА објави видео за Месечината снимена од астрoнаутите на Аполо 13(видео)

  Дали некогаш сте посакале да ја видите Месечината снимена одблизу од астронаутите од Аполо 13 на нивната мисија во вселената? Национална аеронаутичко-вселенска управа или скратено…

 • Археолозите со неверојатно откритие – пронајдена гробницата на Ромул во Рим (видео)

  Археолозите со неверојатно откритие – пронајдена гробницата на Ромул во Рим (видео)

  Италијанските археолози соопштија дека во центарот на Рим откриле древна гробница која речиси сигурно е посветена на основачот на Рим, Ромул. Малата одаја со обичен…

 • Малкумина ги виделе: Суданските пирамиди се поневеројатни од оние во Египет(фото)

  Малкумина ги виделе: Суданските пирамиди се поневеројатни од оние во Египет(фото)

  Со повеќе од 250 гробници, суданските наоѓалишта се многу побогати од оние “најпознатите” во Египет. Веројатно сте слушнале за американската и босанската пирамида, но за…

 • Најголемиот огномет во светот го подготвувале седум години(видео)

  Најголемиот огномет во светот го подготвувале седум години(видео)

  Огнометот во Колорадо го собори рекордот за најголем огномет во светот според Гинисовата книга на рекорди. За успешниот обид биле потребни 1.270 килограми пиротехника, која…

 • Снимка за која зборува цел свет: Го купил часовникот во 70-тите за 345 долари, а сега вреди 700 ијлади

  Снимка за која зборува цел свет: Го купил часовникот во 70-тите за 345 долари, а сега вреди 700 ијлади

  Ветеран на американските воздухопловни сили доживеа неверојатен шок кога неговиот „rolex“, кој го купил во 70-тите години за 345 долари, проценет е на 700.000 американски…

 • Оваа векна леб чини 1.380 евра и е најскапа во светот(видео)

  Оваа векна леб чини 1.380 евра и е најскапа во светот(видео)

  Хуан Мануел Морено е пекар кој дошол до идеја да направи намирница која оди со секој оброк, но по посебен рецепт. Тоа има своја цена,…

 • Најскапото шише вино во светот чини 35.000 евра

  Најскапото шише вино во светот чини 35.000 евра

  Најскапото вино на светот во 2019 година не беше ниту италијанско ниту француско, туку вино од Унгарија. Дваесет шишиња, по литар ипол, ја сочинуваат унгарската ексклузивна…

 • 3….2….1….БУДВА!!!

  3….2….1….БУДВА!!!

  “Чини ми се грми, чини ми се сјева…..” И грмеше и светкаше синоќа во Будва, кога главниот градски плоштад и околината едногласно ги пееја „Чија…