Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,801.76 -0.26%    BESK 6,283.00 3%    KMB 7,074.91 0.02%    MPT 68,224.60 1.47%    SBT 2,837.00 2.99%    TNB 17,200.00 -1.02%    TTK 1,350.00 1.13%    USJE 25,001.00 0%    

Диета со мед која гарантира резултати

Време: 09:54

Датум: декември 11, 2019

Категорија: ДИЕТИ

Поради големиот број на хранливи состојки, медот треба да се консумира секој ден, а каков е за држење диета – дознајте сами! Нутриционистите советуваат пред почетокот на диетата да купите и користите мед со докажан квалитет, а предност има темниот мед.

Ако ја следите оваа диета, можете да изгубите 2 до 3 килограми за само 3 дена!

Прв ден

Доручек: 2 жолчки од јајце измешајте со лажичка мед. Со оброкот пијте чај со лимон или кафе (без шекер).

Ручек: 100 грама сирење + 50 грама варени моркови + 50 грама варена брокула + 50 грама варен карфиол. Сето ова измешајте го и направете смеса. Додаток – чај или кафе со 1 лажичка мед.

Вечера: чаша бистра супа од зеленчук, парче интегрален леб и 1 јаболко/круша/портокал.

Пред спиење, испијте чај со лимон.

Втор ден

Доручек: исто како првиот ден.

Ручек: Направете смеса од едно меко варено јајце, лажица мед и 100 грама свежо сирење. Со оброкот пијте чај со лимон или кафе.

Вечера: 150 грама риба или пилешко филе, мала чинија салата од зеленчук и чај од лимон.

Трет ден

Доручек: исто како првиот ден + едно јаболко.

Ручек: 50 грама сирење, парче ржан леб и сад со свеж зеленчук со сок од лимон.

Вечера: 300 грама варен зеленчук, едно меко варено јајце и чаша чај со една лажица мед.

Забелешка: Секој ден задолжително да јадете половина лимон!

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Диета со кисело млеко

  Диета со кисело млеко

  Оваа диета може да ви помогне да изгубите 5 – 6 килограми за 10 дена. Сепак, бидејќи е во прашање рестриктивна диета, таа не би…

 • Есенска диета: За една недела, три килограми помалку!

  Есенска диета: За една недела, три килограми помалку!

  Изгубете го вишокот килограми лесно и здраво, без исфрлање на ниту една група на намирници. Есента изобилува со големи трпези кои многу негативо влијаат на…

 • Диета „Баланс“ – 5 кг за 1 месец

  Диета „Баланс“ – 5 кг за 1 месец

  Балансираната исхрана е клуч за совршената фигура. Затоа, решивме да ви понудиме една балансирана диета со која непречено може да симнете 5 кг за 1…

 • ДИЕТА: Месечева диета – дури и до 3 кг дневно!

  ДИЕТА: Месечева диета – дури и до 3 кг дневно!

  „Месечевата диета“ е добро позната метода за која се вели дека врши детоксикација на организмот и го потикнува телото на губење на тежината – дури и…

 • ДИЕТА: Краставица диета

  ДИЕТА: Краставица диета

  Диетата со крставици е идеална за сите оние кои ги мрзи премногу да размислуваат што ќе јадат додека се на диетa затоа што диетниот план…

 • Диета за вработени (Предлог мени за пет дена)

  Диета за вработени (Предлог мени за пет дена)

  Не е лесно да се практикува посебен режим на исхрана ако сте на работа цел ден. Сепак не губете волја бидејќи група американски нутриционисти објавија…

 • Диета 2+1: Намалете 5 кг за 2 недели

  Диета 2+1: Намалете 5 кг за 2 недели

  Ако вашата желба е идеалната линија, не е потребно да се откажете од омилената храна… Овој режим на исхрана се базира на внесување на големи…

 • Медитеранска диета

  Медитеранска диета

  Британскиот нутриционист, д-р. Ана Бинс, понуди решение за најголемиот проблем на секој кој ќе се фати во костец со намалувањето на килограмите – истрајноста. Да…

 • ДИЕТА: Експрес диета – 2 кг за 3 дена

  ДИЕТА: Експрес диета – 2 кг за 3 дена

  Едноставната експрес диета спаѓа во групата на „брзи диети”. Направена е така што диеталците нема да почувствуваат глад, а „наградата“ e два килограми помалку за…

 • ДИЕТА: Јапонска диета – за 14 дена 7 кг помалку

  ДИЕТА: Јапонска диета – за 14 дена 7 кг помалку

  Во текот на оваа двонеделна диета може да сметате на губиток до 7 кг. Првите 2 – 3 дена се малку потешки, но потоа се…