среда, 7 декември 2022
ПочетнаДИЕТИПоловина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за...

Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

Некои пијалоци треба да се пијат наутро, други во текот на денот, а овој е препорака за навечер. Подгответе го на време и пијте го пред спиење. Ќе направи неверојатни работи за вашата линија.

Кога го пиете овој пијалок, треба да вечерате најдоцна во шест, за на вистински начин да му помогнете на телото да продолжи да ја вари храната.

Ако го пиете овој пијалок за еден месец ќе забележите не само што килограмите се топат туку и дека вашиот метаболизам е побрз, а организмот поотпорен.

Потребно е:

половина исцеден лимон
лажица исецкан магдонос
малку цимет
половина лажиче оцет
два и пол децилитри вода
може и лажица мед

Оние кои го пробале гарантираат дека наутро ќе бидете половина килограм полесни, нема да бидете надуени и отечени. Се препорачува и дека ако сакате максимален резултат наместо вечера да го испиете само овој пијалок.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП