Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,048.87 -0.01%    GRNT 850.00 0%    KMB 5,332.15 0.03%    MPT 61,869.20 -0.21%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,088.00 -0.03%    PROD 1,600.00 0%    RMDEN17 98.70 0.1%    RMDEN18 98.70 0%    RZEK 30.00 0%    STIL 100.00 -2.9%    TETE 2,312.00 4.71%    TNB 15,950.00 0%    TTK 1,302.61 -2.79%    UNI 2,100.00 -0.03%    

Специјален одмор за оние кои сакаат мир

Време: 22:07

Датум: јули 11, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Aman групацијата на хотели е една од ретките угостителски групации кои внимателно организираат смирувачки искуства и особено се обраќаат на љубителите на патувањето кои сакаат духовен одмор…

Прекрасно наречена Journey to Peace, програмата на Aman групацијата која трае шест ноќи, а ќе се одржи од 24 октомври до 28 ноември, ќе ги охрабри гостите кои воопшто се во потрага по нивен личен мир. Овој аранжман ќе го води тибетскиот Lama Master, Геше Јонг Донг на четири избрани имоти. Имотите кои се избрани да учествуваат во оваа приказна се многу блиску еден до друг и се наоѓаат во југоисточна Азија.

Геше Јонг Донг ќе ги воодушеви гостите со сесии на дискусија за античките лекции на Bon Tibetan традиција. Целата програма е дизајнирана за луѓе кои бараат мир и внатрешна состојба на среќа. Секој ден програмата ќе се фокусира на еден од петте концепти кои ултимативно ќе го променат умот на посетителите, овозможувајќи им да живеат поздрав и посреќен живот.

Гостите можат да изберат шест ноќевања во едно одморалиште, да комбинираат два или повеќе, или да се приклучат на програмата од 24 ноќевања на сите четири локации.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • По топлотниот бран, на Алпите се создаде езеро на 3.000 метри надморска височина

  По топлотниот бран, на Алпите се создаде езеро на 3.000 метри надморска височина

  Човекот кој се искачи на француските Алпи кон крајот на јуни, сними неверојатна но и загрижувачка фотографија. Како што известува „Индепендент“, планинарот Брајан Местре бил…

 • Ајкула од два метри влечела рибарски брод (видео)

  Ајкула од два метри влечела рибарски брод (видео)

  Рибарите во Сан Франциско останале во шок кога нивниот мамец го загризала бела ајкула долга 2 метри. Борбата тек следела… Седум рибари отпловиле околу заливот…

 • Ќерките на “Рамбo” уживаат во хрватското крајбрежје

  Ќерките на “Рамбo” уживаат во хрватското крајбрежје

  „Хрватска, преубава си“, на социјалните мрежи напиша Систин Роуз Сталоне (21), една од трите ќерки на популарниот актер Силвестер Сталоне (73) со фотографии од хрватското…

 • Новиот Waldorf Astoria Hotel ги воодушевува гостите

  Новиот Waldorf Astoria Hotel ги воодушевува гостите

  Флорида привлекува туристи од целиот свет благодарение на нејзиното совршено време, прекрасните плажи и неверојатниот ноќен живот… Сепак, судејќи по се – The Reach – Waldorf…

 • Најубавиот белгиски град воведува посебни мерки: Нема да може да го посетите кога ќе посакате

  Најубавиот белгиски град воведува посебни мерки: Нема да може да го посетите кога ќе посакате

  Летото е период за патување, а има места и дестинации кои за туристите се особено привлечни. Но, најубавиот белгиски град воведува посебни мерки со цел…

 • Совршена модерна викендица на плажа

  Совршена модерна викендица на плажа

  Monolit Beach House не е типична викендица сместена на плажа… Со нејзиниот уникатен дизајн и чисти линии, овој крајбрежен дом е идеален за љубителите на…

 • Во коритото на Тигар откриена палата стара 3.400 години

  Во коритото на Тигар откриена палата стара 3.400 години

  Германски и курдски археолози благодарение на сушата во Ирак открија 3.400 години стара палата во коритото на реката Тигар, објави германски универзитет. Комплексот се протега…

 • Хрвати развеаја знаме под море и соборија Гинисов рекорд(видео)

  Хрвати развеаја знаме под море и соборија Гинисов рекорд(видео)

  Нуркачите од еколошкиот нуркачки клуб „Тимун“ од Градац во близина на Макарска, со помош на колеги од мостарскиот клуб „Сеух“, развеаја хрватско знаме од 200…

 • Колку добро ја познавате Македонија и нејзините туристички капацитети

  Колку добро ја познавате Македонија и нејзините туристички капацитети

  Виница-неоткриено богатство Доколку сакате да ги истражувате убавините на Македонија и да го поддржите локалниот туризам вие сте на вистинското место Во последните неколку години…

 • Изненадување на Гренланд: Кучиња влечат санка преку стопениот мраз

  Изненадување на Гренланд: Кучиња влечат санка преку стопениот мраз

  Пространството кое обично е рамен бел мраз бил покриен со вода, што е последица на поплавена ледена покривка. Стефен Олсен, научник од Данскиот метеоролошки институт,…