Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,512.02 -1.51%    GRNT 962.00 0.21%    KMB 6,290.44 0.48%    SBT 2,601.00 -4.69%    TEL 309.00 -2.81%    TETE 1,566.00 9.74%    TTK 1,300.00 0%    

Недела дена одмор од 250.000 долари

Време: 22:29

Датум: мај 26, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Само една недела одмор во Isla Sa Ferradura ќе ве чини минимум четврт милион долари, и тоа вон сезона.

Ибица е веќе истражено игралиште на љубителите на добри забави, бурниот ноќен живот и сè останато што доаѓа со него, и дека повеќе не е препозната како клише кое некогаш била. За оние луѓе кои не сакаат нивниот одмор да се сведе на непроспиени ноќи и забавување до зори, блиските острови нудат далеку поинтересни опции.

Овој пат ви ја откриваме Isla Sa Ferradura, која е вистински рај за секого. Приватниот имот кој се наоѓа на Ибица доаѓа со шест спални, два базени и персонал на располагање во текот на целиот ден.

Иако Isla Sa Ferradura е навистина остров, тој е поврзан земјено со Ибица. Наместо да пристигнете на островот по песочен пат, Ви препорачуваме да резервирате јахта и да уживате во погледот што ќе ве остави без здив. Кога ќе пристигнете, сигурни сме дека ќе бидете дополнително воодушевени, бидејќи во кујната ве очекува готвач со Мишелин ѕвезда кој ќе го подготвува вашиот омилен оброк.

Тука е и спа центарот, чајџилница и јога студио, како и куќа за чамци со бројни играчки за вода. Ако во било кој случај почувствувате носталгија за Ибица, нејзината бучава и сјај, можете да организирате ваша забава на тераса на покривот од 800 квадратни метри кој има свој DJ деск, со листа на локални и меѓународни диџеи кои доаѓаат на повик.

Isla Sa Ferradura е можност за поврзување на најдоброто од двата света – мир и тишина кога ќе посакате и бучни забави кога, ако е воопшто можно во таква прекрасна средина, да ви стане досадно.

 

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Маск тврди дека пирамидите ги изградиле вонземјани

  Маск тврди дека пирамидите ги изградиле вонземјани

  Сопственикот на „Тесла“ и „Спејс Икс“ на Твитер објави дека вонземјаните учествувале вo изградбата на пирамидите и дека тоа е очигледно. Aliens built the pyramids…

 • Кралот на инстаграмот со неговата женска екипа ужива во Сплит(фото)

  Кралот на инстаграмот со неговата женска екипа ужива во Сплит(фото)

  Дан Билзериан, милионерот познат во јавноста по провокативните фотографии што ги објавува на својот инстаграм профил, пристигна на Јадранот. Тој, кој исто така е нарекуван…

 • На јадранското крајбрежје: Дали е ова најубавиот природен базен на светот?(фото)

  На јадранското крајбрежје: Дали е ова најубавиот природен базен на светот?(фото)

  “Grotta della poesia” е исполнето со солена морска вода со убава сина боја што главно гo привлекува локалното население. “Grotta della poesia” или преведено од…

 • Туристичката организација Општина Будва ја започнува промотивната кампања за регионалниот пазар – „Гости, а домашни!“

  Туристичката организација Општина Будва ја започнува промотивната кампања за регионалниот пазар – „Гости, а домашни!“

  „Будва и ова лето полно со љубов и со традиционалното добредојде сака да ги дочека сите гости од регионот, токму оние кои ние ги гледаме…

 • Во Шкотска пронајдена фосилизирана стоногалка, најстарото познато копнено животно

  Во Шкотска пронајдена фосилизирана стоногалка, најстарото познато копнено животно

  Фосилизирано суштество слично на стоногалка е откриено во Шкотска и може да претставува најстарото познато копнено животно, скромен пионер на животот на Земјата пред 425…

 • Невообичаена и спектакуларна вила на Бел Ер

  Невообичаена и спектакуларна вила на Бел Ер

  На Бел Ер се наоѓаат многу импресивни мега-вили, но само неколку имаат архитектонско значење до толкава мера како оваа за која денес зборуваме… Позната како…

 • Кенгур скока по празните улици на еден од најголемите австралиски градови(видео)

  Кенгур скока по празните улици на еден од најголемите австралиски градови(видео)

  Најнаселениот град во Јужна Австралија, Аделаида, е толку тивок и пуст од ограничувањата поради коронавирусот, што кенгури почнаа да скокаат низ неговиот центар. Поточно, кенгур…

 • Од дешифриран папирус откриена древна египетска “сексуална магија”

  Од дешифриран папирус откриена древна египетска “сексуална магија”

  Не е тајна дека во древен Египет имало магични ритуали чија цел биле да го привлечат спротивниот пол, но тие биле користени исклучиво од мажи…

 • Најскапиот имот во Европа: Ги имитира првите облици на живот во пештера (видео)

  Најскапиот имот во Европа: Ги имитира првите облици на живот во пештера (видео)

  Babl Palas е името на најскапиот имот во Европа. Имено, станува збор за сопственост на славниот италијански дизајнер Пјер Карден. Имотот се наоѓа во местото во…

 • Џенифер Лопез се релаксира на плажа во Мајами(фото)

  Џенифер Лопез се релаксира на плажа во Мајами(фото)

  Џенифер Лопез (50) отиде на заслужен одмор и се чини дека ужива во сонцето на плажа во Мајами. 50-годишната поп-дива, родена во Бронкс, на себе…