Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,996.29 0.96%    BESK 8,169.00 -8.12%    GRNT 901.50 0.26%    KMB 5,400.00 0.11%    KOIN 1,000.00 0%    MPT 62,600.79 0.55%    MTUR 5,301.00 0.02%    RMDEN18 98.90 0.1%    SBT 2,335.67 -1.31%    STB 1,192.55 2.11%    STIL 103.00 0.54%    TEL 295.00 0%    TNB 16,785.00 1.25%    TTK 1,482.46 2.24%    

Сирова диета: Обновете ја енергијата и изгубете од 3 до 7 килограми

Време: 09:53

Датум: мај 25, 2019

Категорија: ДИЕТИ

Дали сте кратки со време, а сакате да се ослободите од неколку вишок килограми? За да го направите ова брзо и здраво пробајте диета со сирова храна која ја креирал експертот по јога Сири Дата.

За време на оваа диета се јадe само сирово овошје, зеленчук, житарки, семиња и костенливо овошје… Нема броење калории, нема готвење, а резултатите се фантастични!

Пример мени за диета:

Доручек:

Совршеното време за доручек е помеѓу 7:00 и 9:00 часот.

Почнете го денот со 2 чаши вода и малку свеж исцеден лимон за да го исчистите телото. Пијте полека за да помогнете за апсорбирање хранливи материи. За појадок, додадете било која комбинација свежо исцедени сокови од овошје и зеленчук.

Ручек:

Совршеното време за ручек е помеѓу 12 часот и 14 часот.

Ова би требало да биде најобемниот оброк во текот на денот со многу зеленило, салата..

Вечера:

Совршеното време за вечера е помеѓу 18 часот и 20 часот.

Златното правило е никогаш да не јадете по осум часот навечер. Што и да јадете по ова време, останува во вашето тело, се ферментира, се претвора во масти и поттикнува дебелина. Вечерата е време кога треба да јадете здрави масти за телото да може да се обнови и исцели додека спиете. Обидете се во овој оброк да вклучите семе, преливи за салата и ореви.

Не може да биде поедноставно!

Јадете само сиров зеленчук, овошје, семиња,ореви, плус здрави масла и мед. Пијте само вода, свежи сокови и смути, како и најмалку два литра обична вода во текот на денот.

Оваа диета можете да ја држите по желба: 3, 7 или 10 дена.

-Диетата од 3 дена ќе ја намали надуеноста на вашиот стомак, ќе добиете нова енергија и ќе изгубите до три килограми.

-Диетата од 7 дена ќе ви помогне да се чувствувате добро. Лесно тело, бистар ум и уште поголема енергија. Губење на тежина до 5 килограми.

-Диетата од 10 дена ќе биде доволно време за да се видат промени на кожата, плус ќе почнете да изгледате млади и свежи. Губење тежина до 7 килограми!

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите мора да потклекнат

  Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите мора да потклекнат

  Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не…

 • Чудесна банана диета! Рецепт за лесно и здраво слабеење

  Чудесна банана диета! Рецепт за лесно и здраво слабеење

  Бананата е неправедно исфрлена од многу диети, но нутриционистите истакнуваат дека ова овошје игра голема улога во процесот на слабеење. За време на диетата неопходно…

 • Најголем сојузник во слабеењето: Ако сакате кисело млеко, оваа диета е вистинската работа за вас

  Најголем сојузник во слабеењето: Ако сакате кисело млеко, оваа диета е вистинската работа за вас

  Киселото млеко е исклучително корисна намирница која ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага да се ,,соберат” и исфрлаат токсини од…

 • Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

  Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

  Некои пијалоци треба да се пијат наутро, други во текот на денот, а овој е препорака за навечер. Подгответе го на време и пијте го…

 • Освежете го здравјето и намалете ги килограмите со “краставица диета”!

  Освежете го здравјето и намалете ги килограмите со “краставица диета”!

  Краставиците се полни со витамини, минерали и хранливи материи, вклучувајќи и железо, калциум, магнезиум и витамин Ц, Е и Б. Високата содржина на влакна во…

 • Минута пред летување! Експресна овошна диета!

  Минута пред летување! Експресна овошна диета!

  Ако сте од оние кои започнуваат диета пред заминување на одмор, најдовме диета за вас која дава брзи и ефикасни резултати. Се вика диета со…

 • Диета без јо-јо ефекти: Еве како да изгубите килограми!

  Диета без јо-јо ефекти: Еве како да изгубите килограми!

  Диета без јо-јо ефекти е цел на секој што сака да загуби килограми. А за килограмите да не се вратат важно е да се придржувате…

 • Можете да јадете сладолед, а неделно да губите по два килограми

  Можете да јадете сладолед, а неделно да губите по два килограми

  Ако го сакате овa ладно благо, диетата со сладолед звучи навистина одлично! Сепак, сладолед диетата е диета од околу 1.250 калории која ви овозможува да…

 • Диета со хељда: На најздрав можен начин за 14 дена ослабете дури 7 до 10 килограми

  Диета со хељда: На најздрав можен начин за 14 дена ослабете дури 7 до 10 килограми

  Брза диета со хељда е се што ви треба, ако сакате брзо да влезете во бикини и да се ослободите од неколку килограми вишок. Во…

 • 10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

  10 дена 10 килограми помалку? Можно е, со екстремен режим на исхрана

  Овој екстремен режим на исхрана дава одлични резултати, а се препорачува негово практикување само еднаш во шест месеци. Секој ден згответе 500 грама ориз. Кога…