Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,096.52 0.13%    GRNT 870.00 0.16%    KKGO 6,150.00 0%    KMB 5,359.17 0.22%    MKSD 216.00 2.86%    MPOL 350.00 0%    MPT 61,500.41 -0.1%    NEME 1,250.00 0%    RMDEN17 98.70 0%    RMDEN18 98.64 -0.05%    SBT 2,253.00 -0.01%    SPAZ 18,525.00 0%    STB 1,100.00 0.53%    TEL 290.00 0%    TNB 15,949.95 0%    TTK 1,314.43 0.91%    

Остров на прасињата: Идеално место за одмор доколку сте љубител на животни(видео)

Време: 13:38

Датум: мај 14, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Во светот постои место каде прасиња слободно пливаат и шетаат по должина на плажата, а истoто е познато како Остров на прасињата.

Животните уживаат во пливање во океанот, поздравувајќи ги туристите и позирајќи на фотографии.

Каде точно се наоѓа овој остров?

Патниците кои сакаат да ја посетат оваа дестинација земаат лет до групата острови Ексумас на Бахамите, кои се наоѓаат на околу 56 километри југоисточно од главниот град Насау, од каде со брод се превезуваат до ова место, каде што веднаш се добродушно пречекани од прасињата кои пливаат кон нив.

Овој гребен не е населен со луѓе и целосна мистерија е како прасињата дошле тука, но едно е сигурно, тие тука уживаат и до максимум го живеат својот живот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Кои се реалните цени во Будва, доколку се одлучите таму да летувате!

  Кои се реалните цени во Будва, доколку се одлучите таму да летувате!

  Понекогаш е навистина тешко да се одбере добра локација за летниот одмор, особено ако бараме нешто во близина што нема да ни одземе премногу време…

 • Го извадиja од гробот, и сега се плашaт од клетвата на фараонот

  Го извадиja од гробот, и сега се плашaт од клетвата на фараонот

  До 1930 година починаа 22 лица кои учествуваа во отворањето на гробницата на Тутанкамон. Археолозите и членовите на нивните семејства починаа од ужасни болести или…

 • По топлотниот бран, на Алпите се создаде езеро на 3.000 метри надморска височина

  По топлотниот бран, на Алпите се создаде езеро на 3.000 метри надморска височина

  Човекот кој се искачи на француските Алпи кон крајот на јуни, сними неверојатна но и загрижувачка фотографија. Како што известува „Индепендент“, планинарот Брајан Местре бил…

 • Ајкула од два метри влечела рибарски брод (видео)

  Ајкула од два метри влечела рибарски брод (видео)

  Рибарите во Сан Франциско останале во шок кога нивниот мамец го загризала бела ајкула долга 2 метри. Борбата тек следела… Седум рибари отпловиле околу заливот…

 • Специјален одмор за оние кои сакаат мир

  Специјален одмор за оние кои сакаат мир

  Aman групацијата на хотели е една од ретките угостителски групации кои внимателно организираат смирувачки искуства и особено се обраќаат на љубителите на патувањето кои сакаат…

 • Ќерките на “Рамбo” уживаат во хрватското крајбрежје

  Ќерките на “Рамбo” уживаат во хрватското крајбрежје

  „Хрватска, преубава си“, на социјалните мрежи напиша Систин Роуз Сталоне (21), една од трите ќерки на популарниот актер Силвестер Сталоне (73) со фотографии од хрватското…

 • Новиот Waldorf Astoria Hotel ги воодушевува гостите

  Новиот Waldorf Astoria Hotel ги воодушевува гостите

  Флорида привлекува туристи од целиот свет благодарение на нејзиното совршено време, прекрасните плажи и неверојатниот ноќен живот… Сепак, судејќи по се – The Reach – Waldorf…

 • Најубавиот белгиски град воведува посебни мерки: Нема да може да го посетите кога ќе посакате

  Најубавиот белгиски град воведува посебни мерки: Нема да може да го посетите кога ќе посакате

  Летото е период за патување, а има места и дестинации кои за туристите се особено привлечни. Но, најубавиот белгиски град воведува посебни мерки со цел…

 • Совршена модерна викендица на плажа

  Совршена модерна викендица на плажа

  Monolit Beach House не е типична викендица сместена на плажа… Со нејзиниот уникатен дизајн и чисти линии, овој крајбрежен дом е идеален за љубителите на…

 • Во коритото на Тигар откриена палата стара 3.400 години

  Во коритото на Тигар откриена палата стара 3.400 години

  Германски и курдски археолози благодарение на сушата во Ирак открија 3.400 години стара палата во коритото на реката Тигар, објави германски универзитет. Комплексот се протега…