Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,310.00 0.63%    BESK 8,730.00 -3%    GRNT 832.42 0.19%    KMB 5,264.58 -0.83%    MPT 52,500.00 0.04%    MTUR 5,249.25 -0.01%    OHB 6,077.33 -1.18%    OKTA 4,295.55 -1.64%    SPAZ 18,000.00 0%    STB 1,142.25 -0.24%    TEL 299.11 -0.3%    TNB 15,965.40 0.95%    

Совршен хотел за љубителите на вино(фото)

Време: 14:53

Датум: април 11, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Долгоочекуваниот Four Seasons Resort & Residences Napa Valley, конечно ги отвара своите врати…

Ова воедно ќе биде осмиот хотел на Four Seasons во Калифорнија, како многу луксузно место за одмор, и ќе поседува свое сопствено лозје, ресторан со домашна винска карта, велнес и спа објект, како и совршено шармантна соби за гостите.

Новиот Four Seasons resort се наоѓа во Клистога заедницата, на час ипол возење од Сан Франциско и Сакраменто. Дизајниран од страна на Ерин Мартин, ресортот содржи осумдесет и пет соби и апартмани за гости, спа со голем број услуги, неколку отворени базени, широка тераса со поглед на прекрасната околина и изобилството на лози каде што гостите можат да се опуштат и да уживаат во сонцето.

Исклучителниот консесирж тим на ова одморалиштето секогаш може да понуди единствени тури, од искуство посветени на љубителите на вино, посета на галерии и продавници за шопинг, па се до сценско возење низ долината и надвор од туристичките патеки, за оние кои уживаат во авантури.

Исто така, ова одморалиште организира бројни настани, свадби и состаноци, нудејќи го својот ентериер и екстериер, вклучувајќи ја и балската сала. Тие имаат дури и амбар наменет за настани, како и градина во лозјето, со бројни опции за јадење.

Ресортот исто така планира да ја лансира својата ограничена винска колекција, во соработка со Thomas Rivers Brown.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Mandarin Oriental Hotel го освојува брегот на езерото Комо

  Mandarin Oriental Hotel го освојува брегот на езерото Комо

  Гордо сместен на сончевиот брег на прекрасното езеро Комо, Mandarin Oriental Hotel е опкружен со живописни градини, со повеќе од педесет видови на растенија, дрвја…

 • По цели три века во Рим за Велигден откриени Светите скалила по кои чекорел Исус

  По цели три века во Рим за Велигден откриени Светите скалила по кои чекорел Исус

  Туристите и верниците кои ја посетуваат базиликата Сан Џовани во Рим овој Велигден имаат единствена можност да ги видат, но и да се искачат по…

 • Во Боцвана претставен големиот син дијамант

  Во Боцвана претставен големиот син дијамант

  Големиот син дијамант тежок повеќе од дваесет карати бeше претставен денес во Боцвана, каде што е и откриен овој скапоцен камен. „Okavango Diamond Company“, која…

 • Ново европско популарно место во кое пивото чини 50 денари

  Ново европско популарно место во кое пивото чини 50 денари

  Многу британци доаѓаат на одмор поминувајки го во конзумирање на големи количини евтин алкохол и луда забава. Покрај Зрче во Хрватска и Магалуф на Мајорка, и…

 • Совршен хотел за незаборавен одмор во Валенсија (фото)

  Совршен хотел за незаборавен одмор во Валенсија (фото)

  Најновиот шпански Westin Hotel, го пронајде своето место во шармантна зграда од 1917 година, во самото срце на Валенсија… Со услугa на светско ниво, неверојатен…

 • Градови со најниско ниво на стрес во светот

  Градови со најниско ниво на стрес во светот

  Нашиот секојдневен живот честопати е преоптоварен со стрес. Но сепак, сè уште постои оаза на мир – градови чии жители живеат малку порелаксиран живот. Колку…

 • Лондон прогласен за најдобра туристичка дестинација во 2019 година: Еве на кое место се наоѓаат Њујорк, Рим и Дубаи

  Лондон прогласен за најдобра туристичка дестинација во 2019 година: Еве на кое место се наоѓаат Њујорк, Рим и Дубаи

  Секоја година се бира најдобрата туристичка дестинација врз основа на оценката на светските патници на TripAdvisor. Оваа година Лондон беше прогласен за најдобра туристичка дестинација…

 • Отворено неверојатно футуристичко дело вредно 200 милиони долари (фото/видео)

  Отворено неверојатно футуристичко дело вредно 200 милиони долари (фото/видео)

  Тоа не е зграда, но не е ни скулптура. Не е ни чисто уметничко дело, но сепак го обединува сето ова. Уникатен проект и вистинско…

 • Ако на некои од овие познати места правите селфи, пазете се, правите прекршок(фото)

  Ако на некои од овие познати места правите селфи, пазете се, правите прекршок(фото)

  Многу луѓе одредуваат дестинации на кои ќе патуваат според фотографиите што ги виделе на интернет, а со својата архитектура или природна убавина, едноставно привлекуваат за да…

 • Топењето на мразот откри колку планинари останале на Монт Еверест

  Топењето на мразот откри колку планинари останале на Монт Еверест

  Речиси 300 планинари настрадале во обид да се искачат на овој врв, а се верува дека две третини од телата се сеуште покриени со снег.…