Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,095.37 -0.24%    GRNT 917.56 -0.21%    KMB 5,445.26 -0.51%    MPT 63,605.88 0.7%    MTUR 5,250.00 -3.67%    RMDEN16 98.50 0%    RMDEN17 98.30 1.34%    STB 1,043.41 -1.58%    TEL 303.00 -2.26%    TNB 17,025.29 -0.49%    

Совршен хотел за незаборавен одмор во Валенсија (фото)

Време: 15:49

Датум: април 2, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ


Најновиот шпански Westin Hotel, го пронајде своето место во шармантна зграда од 1917 година, во самото срце на Валенсија…

Со услугa на светско ниво, неверојатен беспрекорен вкус и неспоредливи услуги, овој хотел дефинитивно одговара на високите стандарди на својот бренд, поканувајки не да уживаме во неверојатната атмосфера која ги комбинира авангардата, технологијата и неверојатни детали на најдобар можен начин.

Луксузниот хотел ви нуди избор од 135 гостински соби и апартмани, со арт деко стил, Westin Heavently Bed кревети, минибарови, луксузни приватни тоалети со Westin Heavenly Bath кади и приватни тераси. Апартманите располагаат со дополнителна дневна соба и удобен агол за седење, додека пак опциите со две спални соби доаѓаат со мини кујна, ако сакате сами да припремите некој специјалитет.

Сепак, овој хотел има 24-часовна собна услуга и три убави ресторани, со простории за седење на отворено, каде што можете да го поминете поголемиот дел од вашиот ден. Можете да вечерате во ресторанот Rosmarino Mediterranean, да се релаксирате во El Jardi, Lobby барот или да уживате во коктелите во прекрасниот H-Club Valencia.

 

На крајот на денот, можете да го посетите префинетиот Caroli Wellness Centar, во кој ќе ве пречекаат со терапевтски базен, сала за вежбање, финска сауна, турска бања, амбиентални тушеви, осум соби за третмани и простор за релаксација во градината.

 

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Недела дена одмор од 250.000 долари

  Недела дена одмор од 250.000 долари

  Само една недела одмор во Isla Sa Ferradura ќе ве чини минимум четврт милион долари, и тоа вон сезона. Ибица е веќе истражено игралиште на љубителите…

 • Ајфелова кула го прославува 130. роденден(видео)

  Ајфелова кула го прославува 130. роденден(видео)

  Еден од најпознатите споменици во светот, симбол и прва асоциација на главниот град на Франција, Ајфеловата кула, изградена е во 1889 година како експонат за…

 • Најскапото кафе во светот – 75 долари за една шолја

  Најскапото кафе во светот – 75 долари за една шолја

  Калифорниските кафулиња од неодамна го нудат најскапото кафе во светот по цена од 75 долари за шолја, објави агенцијата АП. Кафулињата „Клач кофи ростерс“ во…

 • Остров на прасињата: Идеално место за одмор доколку сте љубител на животни(видео)

  Остров на прасињата: Идеално место за одмор доколку сте љубител на животни(видео)

  Во светот постои место каде прасиња слободно пливаат и шетаат по должина на плажата, а истoто е познато како Остров на прасињата. Животните уживаат во…

 • Tајландскиот Залив, каде што е снимен филмот „Плажата“, ќе биде затворен до 2021

  Tајландскиот Залив, каде што е снимен филмот „Плажата“, ќе биде затворен до 2021

  Тајландскиот Залив, кој по филмот „Плажата“ со Леонардо ди Каприо во главната улога стана познат во целиот свет, ќе остане затворен до 2021 година бидејќи…

 • Иновативниот Hautlence HL Sphere часовник

  Иновативниот Hautlence HL Sphere часовник

  Брендовите за часовници даваат се од себе за да влезат во чекор со технологијата, па секогаш бараат нови и иновативни начини за да импресионираат и…

 • Неверојатна викендица на Крит

  Неверојатна викендица на Крит

  Оваа заоблено волуминозно здание ги следи контурите на земјата на која се наоѓа. Неутралните материјали се спојуваат со пустинскиот терен, интегрирајќи се во местото каде…

 • Откриваме: 18 нови дестинации под заштита на УНЕСКО (фото)

  Откриваме: 18 нови дестинации под заштита на УНЕСКО (фото)

  УНЕСКО додаде нови локации на листата на Светско наследство, со дестинации кои вклучуваат сè – од храмови во Кореја, архитектура во Индија и оази во…

 • Најпопуларни светски дестинации

  Најпопуларни светски дестинации

  Според најновите истражувања, Сеул е град во кој богатите туристи останале најдолго на одмор. Аналитичарите ги разгледале податоците за просечниот одмор на богатите туристи во…

 • Mandarin Oriental Hotel го освојува брегот на езерото Комо

  Mandarin Oriental Hotel го освојува брегот на езерото Комо

  Гордо сместен на сончевиот брег на прекрасното езеро Комо, Mandarin Oriental Hotel е опкружен со живописни градини, со повеќе од педесет видови на растенија, дрвја…