Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Taj Exotica Resort & Spa – Егзотичен хотел на Малдивите (фото)

Време: 16:27

Датум: јануари 10, 2019

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

„Taj Exotica Resort & Spa“, место во кое ќе доживеете незаборавни моменти…..

Кога ќе слетате на Малдивите, потребни ви се само 15 минути возење со приватен глисер за да стигнете до местото наречено „рај на земјата“.

Хотелот претставува комплекс со вили од различни категории, кои се уредени во специфичен, луксузен стил. Повеќето од нив се сместени на крајбрежјето коe со сигурност ви нуди незаборавни залези на сонцето гледани од палубата и совршен поглед на бескраен плав хоризонт.

Рестораните нудат храна од различни делови во светот. Ќе уживате во вкусната храна но и во амбиентот на ресторанот, така што секој момент ќе ви биде како од бајка.

Недопрената природа и спокојството на Малдивите ќе ви пружи прекрасни мигови на мир, а хотелот се потрудил да обезбеди потполно опуштање со неверојатните спа програми.

fal2

fal6

fal10

fal9

fal5

fal3

fal7

fal4

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Топ 8 најдобрите ледени хотели (фото)

  Топ 8 најдобрите ледени хотели (фото)

  Ако сте заситени со тропските одмори и барате нешто поладно, тогаш дефинитивно овие хотели се она што ви треба. Ќе уживате во леденото сместување каде…

 • Неверојатен ресорт на Малдивите – Beach House Iruveli Resort (фото)

  Неверојатен ресорт на Малдивите – Beach House Iruveli Resort (фото)

  Ова е уште еден неверојатен ресорт на Малдивите, далеку во Индискиот океан… „Beach House Iruveli Resort“ е сместен на островот на Ха Алиф, се наоѓа…

 • Луксузниот апартман Jewel во хотелот NYC Palace (фото)

  Луксузниот апартман Jewel во хотелот NYC Palace (фото)

  „New York Palace“ хотелот го заврши своето масивно реновирање од 140 милиони долари, претставувајќи го својот нов „Jewel Apartman“… Овој луксузен хотел е познат по…

 • Kudadoo Maldives Private Island – Прекрасен рај на Малдиви (фото+видео)

  Kudadoo Maldives Private Island – Прекрасен рај на Малдиви (фото+видео)

  Малото одморалиште на Малдиви, кое беше отворено на 26-ти декември 2018-та година, веќе го доби своето прво признание. „Kudadoo Maldives Private Island“ беше прогласен за…

 • Куќа со неверојатен поглед на Кан (фото)

  Куќа со неверојатен поглед на Кан (фото)

  „Caprini & Pellerin Architects“ неодамна заврши со изградбата на модерна вила со поглед на прекрасниот град Кан, Франција. Внатрешноста на дневната соба има светла и…

 • Palazzo Avino – Прекрасен рај во Италија (фото)

  Palazzo Avino – Прекрасен рај во Италија (фото)

  Сместен во брдата кои се протегаат над совршено убавите Амалфи брегови, во сончевиот јужен дел на Италија, „Palazzo Avino“ е место со многу историја… Изградено…

 • Модерна планинска вила за љубителите на скијањето (фото)

  Модерна планинска вила за љубителите на скијањето (фото)

  „BCV Architecture + Interiors“ неодамна го заврши проектот „Overland Trail Cabin“ – современа планинска куќа, која се наоѓа во ски-центарот Шугар Боул, Калифорнија. Дизајнот на…

 • Луксузен и прекрасен ентериер (фото)

  Луксузен и прекрасен ентериер (фото)

  Луксузните скијачки ресорти, кои на своите гости им нудат топлина и гостопримливост во текот на зимата, веќе се резервирани за претстојната сезона… Една од најубавите…

 • Во долината Напа се наоѓа луксузно декорирана вила (фото)

  Во долината Напа се наоѓа луксузно декорирана вила (фото)

  Барете дом со префинет ентериер во најдобриот регион на вината во светот? Ви го претставуваме величествениот имот во долината Напа, кој е дизајниран така што…

 • Се продава куќата на познат американски дизајнер (фото)

  Се продава куќата на познат американски дизајнер (фото)

  Еди Слиман, креативен директор на модната куќа „Celine“, го продава својот дом во Калифорнија. Бараната цена е 17,5 милиони долари. Дизајнерот живеел во прекрасен имот…