Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Раскошен пентхаус во Њујорк (фото)

Време: 16:41

Датум: декември 10, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Архитектонското биро „Zaha Hadid Architects“ претстави фотографии од ентериерот на трикатниот пентхаус во њујоршката област Челзи. Приближната цена на луксузните станови е околу 50 милиони долари.

Во новиот станбен комплекс „520 West 28th Street“, кој исто така е дизајниран од страна на бирото „ZHA“, постојат одделни станови, но најскапите се трикатните пентхауси.

На површина од 636 квадратни метри има 5 спални, две бањи и гардероба, како и библиотека, дневна соба со камин и кујна со трпезарија. Подовите се поврзани со дизајнерски закривени скали во блескава бела боја, дизајнирани пред неколку години лично од страна на Заха Хадид.

Пентхаусот има два лифта. Еден ги поврзува трите катови, служи како алтернатива на скалите. Вториот ги поврзува становите со предворјето на зградата. Пристап до тоа е дозволено само на сопствениците на становите.

Сопственикот на пентхаусот на покривот на зградата има сопствен простор од 237 квадратни метри. Тука тие имаат опремена кујна на отворено и мала градина.

Исто така постои и базен, „IMAX“ кино и фитнес сала со спа.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Топ 8 најдобрите ледени хотели (фото)

  Топ 8 најдобрите ледени хотели (фото)

  Ако сте заситени со тропските одмори и барате нешто поладно, тогаш дефинитивно овие хотели се она што ви треба. Ќе уживате во леденото сместување каде…

 • Неверојатен ресорт на Малдивите – Beach House Iruveli Resort (фото)

  Неверојатен ресорт на Малдивите – Beach House Iruveli Resort (фото)

  Ова е уште еден неверојатен ресорт на Малдивите, далеку во Индискиот океан… „Beach House Iruveli Resort“ е сместен на островот на Ха Алиф, се наоѓа…

 • Луксузниот апартман Jewel во хотелот NYC Palace (фото)

  Луксузниот апартман Jewel во хотелот NYC Palace (фото)

  „New York Palace“ хотелот го заврши своето масивно реновирање од 140 милиони долари, претставувајќи го својот нов „Jewel Apartman“… Овој луксузен хотел е познат по…

 • Taj Exotica Resort & Spa – Егзотичен хотел на Малдивите (фото)

  Taj Exotica Resort & Spa – Егзотичен хотел на Малдивите (фото)

  „Taj Exotica Resort & Spa“, место во кое ќе доживеете незаборавни моменти….. Кога ќе слетате на Малдивите, потребни ви се само 15 минути возење со…

 • Kudadoo Maldives Private Island – Прекрасен рај на Малдиви (фото+видео)

  Kudadoo Maldives Private Island – Прекрасен рај на Малдиви (фото+видео)

  Малото одморалиште на Малдиви, кое беше отворено на 26-ти декември 2018-та година, веќе го доби своето прво признание. „Kudadoo Maldives Private Island“ беше прогласен за…

 • Куќа со неверојатен поглед на Кан (фото)

  Куќа со неверојатен поглед на Кан (фото)

  „Caprini & Pellerin Architects“ неодамна заврши со изградбата на модерна вила со поглед на прекрасниот град Кан, Франција. Внатрешноста на дневната соба има светла и…

 • Palazzo Avino – Прекрасен рај во Италија (фото)

  Palazzo Avino – Прекрасен рај во Италија (фото)

  Сместен во брдата кои се протегаат над совршено убавите Амалфи брегови, во сончевиот јужен дел на Италија, „Palazzo Avino“ е место со многу историја… Изградено…

 • Модерна планинска вила за љубителите на скијањето (фото)

  Модерна планинска вила за љубителите на скијањето (фото)

  „BCV Architecture + Interiors“ неодамна го заврши проектот „Overland Trail Cabin“ – современа планинска куќа, која се наоѓа во ски-центарот Шугар Боул, Калифорнија. Дизајнот на…

 • Луксузен и прекрасен ентериер (фото)

  Луксузен и прекрасен ентериер (фото)

  Луксузните скијачки ресорти, кои на своите гости им нудат топлина и гостопримливост во текот на зимата, веќе се резервирани за претстојната сезона… Една од најубавите…

 • Во долината Напа се наоѓа луксузно декорирана вила (фото)

  Во долината Напа се наоѓа луксузно декорирана вила (фото)

  Барете дом со префинет ентериер во најдобриот регион на вината во светот? Ви го претставуваме величествениот имот во долината Напа, кој е дизајниран така што…