Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Секоја жена заслужува да биде негувана!

Време: 09:45

Датум: декември 6, 2018

Категорија: ЗДРАВЈЕ

Не треба да чекате да дојде нечиј роденден, нова година или пак 8 март, за да им подарите нешто на луѓето кои нешто ви значат. Напротив, подарокот е најдраг, кога ќе дојде спонтано, без повод, без очекувања. Дури и кај оние кои тврдат дека “нема потреба да купувате ништо”, можете да ја видите скриената радост кога ќе добијат изненадување од саканата личност.

А, ако сакате навистина некого да го изненадите подарете му нешто што го посакува, а од различни причини не се решава да си го дозволи. Тоа е најчесто третман за нега и разубавување, кој секоја жена го посакува.

А кога подарувате радоста е за двајцата. Нема поголема радост од тоа некого да го израдуваш, да му посакаш нешто убаво! Секоја жена треба да се грижи за себе, да ја негува сопствената убавина.

На крај на денот, зошто и сами нешто да не си подарите! Како на пример еден третман за нега на лице, релаксирачка масажа или пак еден маникир или педикир. Важно е тоа да го направите на место каде ќе се чувствувате убаво, каде максимално ќе се опуштите, каде Вие ќе бидете “звездата” и најважнaтa на светот, а целото вnимание ќе биде насочено кон Вас. Го препорачуваме салонот Pure Beauty кој се наоѓа спроти Католичка црква во Скопје, тел 078 449 484

Со грижата за себе, покажувате дека се сакате себеси, дека се почитувате, а тоа влијае и на вашата самодоверба. Станувате подобра личност, ги стимулирате таканаречените “хормони на среќата” како што е ендорфинот, едноставно станувате подобри за себе, за околината.

За убави мисли, и малку задоволство и среќа не треба многу, едноставно свртете еден број, и закажете си третман за разубавување.

Негата треба да биде ритуал на секоја жена, зошто тоа таа го заслужува!

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Ослободете се од холестеролот со овој милкшејк

  Ослободете се од холестеролот со овој милкшејк

  Едноставен за подготовка, а исклучително здрав – оваа здрава и вкусна комбинација е идеална за сите оние кои не поднесуваат лактоза. Овој милкшејк не само…

 • Што да конзумирате доколку сте изнемоштени и имате недостаток на енергија

  Што да конзумирате доколку сте изнемоштени и имате недостаток на енергија

  Се чувствувате исцрпено и речиси едвај се движите, очигледно е дека ви недостасува енергија. Овие намирници можат да ви помогнат околу тоа прашање, каснете си…

 • Од белиот леб полоши се овие 5 јагленихидрати

  Од белиот леб полоши се овие 5 јагленихидрати

  Одлучивте од исхраната да го исфрлите белиот леб, но сигурни ли сте дека со тоа целосно ќе го лишите вашиот организам од сите јаглехидрати на…

 • Внимателно со грејпфрутот доколку пиете лекови!

  Внимателно со грејпфрутот доколку пиете лекови!

  Без оглед колку благотворни дејства има грејпфрутот, со него треба да бидете многу внимателни доколку пиете лекови, бидејќи оваа комбинација може да предизвика несакани реакции.…

 • Во 3 чекори ослободете се од габичките на стапалата

  Во 3 чекори ослободете се од габичките на стапалата

  Габичките на стапалата можат да бидат вистинска непријатност и колку и да се борите со нив постои можност тие пак да се вратат. Пробајте со…

 • Конзумирањето чаша млеко со мед дава големи придобивки

  Конзумирањето чаша млеко со мед дава големи придобивки

  Понекогаш најпростите намирници, кои секој ги има во кујната, можат да направат чудо за вашето здравје. Познатата изрека „чаша млеко и во кревет“ не е воопшто…

 • Едноставен рецепт против затнат нос и грло

  Едноставен рецепт против затнат нос и грло

  Солената вода одамна се користи како природно средство против некои непријатни појави, како што е воспалението на грлото, при кое таа ги одржува дишните патишта влажни.…

 • Доколку често консумирате овошје треба да ги знаете овие 4 нешта

  Доколку често консумирате овошје треба да ги знаете овие 4 нешта

  Овошјето во последно време неправедно започна да го бие лош глас, и тоа поради фруктозата. Поединци веруваат дека фруктозата од овошјето предизвикува зголемено ниво на…

 • Мултивитамински напиток врз база на куркума

  Мултивитамински напиток врз база на куркума

  Овој напиток е вистинска ризница на лековити состојки, а многу едноставно се подготвува… Состојки: – 1 лажица куркума во прав – 5 см корен од…

 • Билна мешавина која ќе ви помогне при проблеми со цисти

  Билна мешавина која ќе ви помогне при проблеми со цисти

  Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви…