Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,333.36 -0.2%    GRNT 829.00 0%    KMB 5,700.00 -0.01%    MERM 2,100.00 2.04%    MPT 52,028.57 -0.18%    MTUR 5,100.00 0.02%    REPL 76,000.00 0.66%    STB 1,199.00 -0.08%    TKVS 5,384.38 0.64%    

Дневни соби во луксузен дизајн (фото)

Време: 16:19

Датум: ноември 6, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Кога се работи за нашите домови, правиме се што е во наша моќ да ги направиме совршени и магични…

Веројатно на овој начин размислува и дизајнерката на ентериери Кандис Олсон. Нејзините дизајни можат да го направат вашиот дом неверојатно место во неколку чекори.

Ви претставуваме некои од најдобрите дневни соби кои ги уредила оваа дизајнерка, кои сигурно ќе ве инспирираат како да ја декорирате вашата дневна соба, доколку не се одлучите за некоја од нејзините понуди.

Нејзините дизајни на собите ви нудат многу простор, користејќи сосема доволно мебел и креирање на амбиент кој вам ќе ви пружи незаборавни моменти. Таа со своите дизајни посветува внимание така што го разгледува целокупниот изглед, а не само еден елемент посебно. Боите се многу важни, бидејќи тие секако влијаат на целокупниот изглед.

Употребата на различни материјали во дневната соба дава специфичен стил, како што е користење на камења во ѕидовите, додека пак, подот е изработен од паркет.

Луксузен контраст на боите се постигнува многу лесно, а на целокупниот амбиент влијае многу добро. Доколку одберете еден од нејзините дизајни, вашата дневна соба ќе процвета, ќе добие потполно нов изглед, а вие во неа ќе имате сосема различно чувство на комфор и луксуз…

family room after

luso3

luso4

luso5

luso6

luso7

luso8

luso9

living room after

main floor after

luso12

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Најневообичаеното езеро на светот полека заминува во историјата

  Најневообичаеното езеро на светот полека заминува во историјата

  Некогаш најголемото солено езеро на Блискиот Исток, Урми во Иран, полека, но сигурно исчезнува. За само 20 години, големата солeна површина со 120 острови, недалеку…

 • Северната убавица – Копенхаген (фото)

  Северната убавица – Копенхаген (фото)

  Копенхаген, главниот град на Данска, во светот е познат уште како историски музеј на Европа, Скандинавскa фантазијa, Венеција од северот, бидејќи владее со портите на…

 • Рајска пролет во Јапонија(фото)

  Рајска пролет во Јапонија(фото)

  Азиските градови се чудесни делови од природата, но и архитектурата. Токио е место кое ќе ве остави без здив, Кјото е центар на храмови, додека…

 • Кој европски град е најпривлечен за туристите?

  Кој европски град е најпривлечен за туристите?

  Етаблираниот американски туристички магазин „Condé Nast Traveler“ ја прогласи Виена како најдобра дестинација во Европа, пред се поради културната понуда која австриската метропола им ја…

 • Can Casi – Уникатен хотел во Шпанија

  Can Casi – Уникатен хотел во Шпанија

  Светските патници уживаат во откривањето на нови работи и различни култури… Изборот на најдоброто место за вашиот следен одмор понекогаш може да биде комплициран, бидејќи…

 • Луксузниот Vilu Reef Beach & Spa Resort (фото)

  Луксузниот Vilu Reef Beach & Spa Resort (фото)

  Ако ова лето сакате да побегнете далеку, на обалите од кристално чистиот океан прекриени со прекрасниот бел песок и украсени со палми, Малдивите се вистинското…

 • Ултимативниот луксуз во Umaid Bhawan Palace Hotel (фото)

  Ултимативниот луксуз во Umaid Bhawan Palace Hotel (фото)

  Луксузниот „Umaid Bhawan Palace“, поранешниот дом на кралското семејство во Јодхпур, е една од најубавите палати во Индија. „Umaid Bhawan Palace“ во Јодхпур, вториот град…

 • Ова е едно од најубавите села во Европа (фото)

  Ова е едно од најубавите села во Европа (фото)

  Во Баварија има прилично интересно место. Тоа веќе над два векови провоцира восхит на своите жители, но и на туристите. Станува збор за Оберамергау. Благодарение…

 • Луксузна и барокна вила во Поситано (фото)

  Луксузна и барокна вила во Поситано (фото)

  Луксузната барокна вила се наоѓа во популарниот туристички центар Поситано на брегот Амалфи, Италија… Вилата е изградена во 1716 година, како соборен храм. Куќата се…

 • Најголемата јахта на светот ќе биде колку две фудбалски игралишта

  Најголемата јахта на светот ќе биде колку две фудбалски игралишта

  Најголемата приватна јахта „Валкира“ на дизајнерот Чулхун Парк ќе биде најголемата јахта на светот. Таа ќе биде долга неверојатни 229 метри – или едноставно кажано…