Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Поранешниот дом на Бритни Спирс се продава за 8,95 милиони долари (фото)

Време: 16:54

Датум: октомври 5, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Поранешната палата во Беверли Хилс на Бритни Спирс, неодамна повторно се појави на пазарот и тоа по пониска цена – 8,95 милиони долари.

На имотот има површина од 700 квадратни метри и има шест спални и седум бањи. Куќата е светла и чиста одвнатре, со големо шеталиште кое води до предниот влез, преку кој се влегува во зачудувачки сала со висок таван со кристален лустер.

Оттаму богатата вила во медитерански стил се отвора кон различни влезови, кои водат кон официјалната дневна соба со мермерен камин, формална трпезарија и пријатна фамилијарна соба.

Дневната соба е на две нивоа, со двојни стаклени врати што водат кон дворот. Трпезаријата располага со прекрасен лустер во центарот, а отворената кујна има голем агол за појадок и е поврзан со семејната соба.

Главната спална соба, која се наоѓа на вториот кат, располага со две бањи, камин и романтичен чардак.

Другите погодности вклучуваат домашно кино, одделен сектор за персонал, и шармантен двор со забавни места: солен базен и спа, игралиште за деца, и многу зеленило и водени области.

Куќата се наоѓа во затворен комплекс и нуди максимална приватност.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дали имате 446 милиони долари? Најскапиот имот во светот може да биде ваш (фото)

  Дали имате 446 милиони долари? Најскапиот имот во светот може да биде ваш (фото)

  Во најскапата населба во светот го продаваат најскапиот имот. Неговата цена е 446 милиони долари, ја информира „Business Insider“. Имотот, кој бил изграден во 1991-ва…

 • 10 острови во Европа на кои и во октомври е лето (фото)

  10 острови во Европа на кои и во октомври е лето (фото)

  Првиот ден од октомври немилосрдно нè потсетува дека зимата демне зад аголот. Нема да мине многу време пред студените температури и снегот да не „нападнат“.…

 • Први фотографии од најскапите чевли во светот

  Први фотографии од најскапите чевли во светот

  Најскапите чевли во светот беа претставени во познатиот хотел „Бурж ал Араб“ во Дубаи, а на настанот присуствуваа само 50 специјални гости со огромни сметки…

 • Најдобрите плажи во Шпанија и Португалија (фото)

  Најдобрите плажи во Шпанија и Португалија (фото)

  Дестинациите на Пиринејскиот полуостров – Шпанија и Португалија – се познати не само со вековната култура, гастрономијата и авангардната уметност, убавите згради и архитектура, туку…

 • Седум необични јахти (фото)

  Седум необични јахти (фото)

  Се чини дека сите луѓе се стремат кон богат и стабилен живот. Некои веќе успеале да стигнат до одредени височини, па дури и да имаат…

 • Zaha Hadid Architects создаде зграда на егзоскелет (фото+видео)

  Zaha Hadid Architects создаде зграда на егзоскелет (фото+видео)

  Zaha Hadid Architects (ZHA) се познати по тоа дека немаат граници, а последниот проект на компанијата не прави исклучок. Лоциран во одморалиштето „City of Dreams“…

 • Луксузно уживање во Италија – Palazzo Gorgon (фото)

  Луксузно уживање во Италија – Palazzo Gorgon (фото)

  Луксузниот „Palazzo Gorgon“ е ноеодамна реставриран објект кој се наоѓа на островот Пуља, Италија. Зачуван е огромен дел од карактеристиките на времето во кое е…

 • Остров што може да се посети само двапати годишно е најексклузивното место во Италија

  Остров што може да се посети само двапати годишно е најексклузивното место во Италија

  Најексклузивното место во Италија е остров што е толку заштитен што влезот за посетители е дозволен само двапати годишно. Островот Монтекристо во Тиренското Море во…

 • Топ 10 хотели на село (фото)

  Топ 10 хотели на село (фото)

  Планирате патување и не можете да одредите каде да одите? Пробајте нешто ново и необично. На пример, хотел во село. Експертите од „Harper’s Bazaar“ составиле…

 • Сега можете да купите француски замок за 5,5 милиони евра (видео)

  Сега можете да купите француски замок за 5,5 милиони евра (видео)

  Замокот од 19-ти век до Поатие во западна Франција официјално е на пазарот за 5,5 милиони евра (нешто помалку од 6,4 милиони долари). Иако ова…