Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Напролет ќе биде отворен првиот подводен ресторан во Европа (фото)

Време: 15:39

Датум: август 14, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Првиот подводен ресторан во Европа ќе се отвори во пролетта 2019-та година.

Тој се наоѓа во Норвешка, а ако сакате да го посетите, треба да имате предвид дека има слободни места само за август и септември 2019-та година, или со други зборови за една година.

Ресторанот може да смести до 100 луѓе во исто време и е структуриран на три нивоа со огромен панорамски прозорец од кој посетителите ќе можат да го набљудуваат морското дно.

Ресторанот ќе биде во близина на малиот град Линдеснес, кој е околу 5 часа возење од Осло.

Откако гостите ќе го поминат влезот во ресторанот, ќе добијат чаша шампањ или да пробаат некој залак во долниот дел од барот додека чекаат да бидат услужени.

Изградбата на ресторанот ќе чини околу 6 милиони долари, а главен готвач ќе биде Данецот Николај Елицгард.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Zaha Hadid Architects создаде зграда на егзоскелет (фото+видео)

  Zaha Hadid Architects создаде зграда на егзоскелет (фото+видео)

  Zaha Hadid Architects (ZHA) се познати по тоа дека немаат граници, а последниот проект на компанијата не прави исклучок. Лоциран во одморалиштето „City of Dreams“…

 • Луксузно уживање во Италија – Palazzo Gorgon (фото)

  Луксузно уживање во Италија – Palazzo Gorgon (фото)

  Луксузниот „Palazzo Gorgon“ е ноеодамна реставриран објект кој се наоѓа на островот Пуља, Италија. Зачуван е огромен дел од карактеристиките на времето во кое е…

 • Остров што може да се посети само двапати годишно е најексклузивното место во Италија

  Остров што може да се посети само двапати годишно е најексклузивното место во Италија

  Најексклузивното место во Италија е остров што е толку заштитен што влезот за посетители е дозволен само двапати годишно. Островот Монтекристо во Тиренското Море во…

 • Топ 10 хотели на село (фото)

  Топ 10 хотели на село (фото)

  Планирате патување и не можете да одредите каде да одите? Пробајте нешто ново и необично. На пример, хотел во село. Експертите од „Harper’s Bazaar“ составиле…

 • Сега можете да купите француски замок за 5,5 милиони евра (видео)

  Сега можете да купите француски замок за 5,5 милиони евра (видео)

  Замокот од 19-ти век до Поатие во западна Франција официјално е на пазарот за 5,5 милиони евра (нешто помалку од 6,4 милиони долари). Иако ова…

 • Луксузниот комплекс Oberoi Vanyavilas (фото)

  Луксузниот комплекс Oberoi Vanyavilas (фото)

  Прекрасниот комплекс „Oberoi Vanyavilas“, е дел од групата „Oberoi Hotels & Resorts“… Тој се наоѓа на три часа возење од Сангханер – аеродромот во Џајпуру.…

 • Уникатен стан во Холандија (фото)

  Уникатен стан во Холандија (фото)

  Генијален и уникатен, овој стан е креација на „Centric Design Group“ од Холандија… Станот поседува необичен аквариум лоциран на второто ниво на куќата, како дел од…

 • Доколку влезете во овие 16 хотели, ќе го заборавите патот до вашиот дом (фото)

  Доколку влезете во овие 16 хотели, ќе го заборавите патот до вашиот дом (фото)

  При патување, сите ние се стремиме да собереме интересни впечатоци и живописни спомени. Правиме куп банални фотографии во позадината на светските знаменитости или пак земаме…

 • Овој имот е домаќин на повеќе гламурозни емисии (фото)

  Овој имот е домаќин на повеќе гламурозни емисии (фото)

  Дали некогаш сте виделе некој што го знаете, но не знаете каде? И ако тоа не е човек, туку куќа? Оваа палата во Калифорнија веројатно…

 • Beyond – Луксузна и префинета вила (фото)

  Beyond – Луксузна и префинета вила (фото)

  Вилата „Beyond“ е уште една куќа од соништата на локацијата од соништата – Пукет, Тајланд. Луксузот и префинетоста се главните карактеристики на овој дом, доколку…