14 јули, 2024
ПочетнаЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕЛуксузен стан во Мајами дело на Mila Design (фото)

Луксузен стан во Мајами дело на Mila Design (фото)

Со локација во Мајами, овој луксузен стан на две нивоа е дело на студиото „Mila Design“…

Станот претставува интригантна мешавина на материјали и текстури, како и отворен план простор со многу гостопримливи и модерни елементи. Високите тавани, употребата на стакло и белите ѕидови даваат чувство на елеганција.

Функционалните зони – кујната, трпезаријата и дневната соба, паметно се одвоени со оригинални декоративни предмети и смели текстури. Над просторот за седење, се наоѓа бетонски текстурен плафон, кој совршено се вклопува со сивиот тепих.

Акцентите од дрво кои се користени во кујната и трпезаријата даваат топол и пријатен комфор. Лакираните подови се со сјаен контраст. Палетата на бои е едноставна, односно користени се белата, сивата, беж и кафената боја со цел да се нагласи луксузниот и елегантен амбиент.

Уживајте во фотографиите….

sdt2

sdt3

sdt4

sdt5

sdt6

sdt7

sdt8

sdt9

sdt10

sdt11

sdt12

sdt13

sdt14

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП