Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,017.33 -0.83%    APTK 750.00 0%    AUMK 1,803.00 2.97%    BESK 9,530.00 -2.41%    BEST 1,886.00 0%    FERS 59,500.00 -2.09%    GRNT 821.15 -1.07%    KJUBI 1,550.00 -0.06%    KMB 5,057.09 -2.74%    MPOL 281.00 -2.77%    MPT 42,987.44 -1.53%    OHB 6,100.00 -0.13%    OKTA 4,336.84 -0.55%    PPIV 44,108.00 -3.06%    RMDEN16 95.00 -0.84%    RMDEN17 95.90 0%    RZUS 138.90 9.6%    STIL 127.00 -5.17%    TPLF 990.17 2.29%    TTK 981.88 -1.82%    UNI 2,354.00 -1.92%    USJE 22,002.14 -1.62%    VITA 8,512.00 0.11%    

Bauhaus – луксузна вила во Израел (фото)

Време: 15:44

Датум: јули 10, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

„Bauhaus“ резиденцијата е приватен дом во Израел кој е дизајниран од страна на студиото „Pitsou Kedem“…

Домот има површина од 450 квадратни метри, на површина од еден хектар. Кога ќе го погледнете однадвор, делува како да постои одредена централна точка од која започнал процесот на планирање и дизајнирање на овој дом.

Делува како сите простории во ентериерот да гледаат кон дворот, каде е сместена прекрасната тераса со базен и лежалки за сончање.

Двоспратната куќа има прозори од подот до плафонот, стаклена врата и балкони на горното ниво, со цел во внатрешноста да продира голема количина на природна светлина.

За уредувањето на ентериерот се користени луксузни парчиња мебел, со чија помош целиот простор изгледа екстремно луксузно.

byh2

byh3

byh4

byh5

byh6

byh7

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Внатрешноста на оваа куќа чини 7,6 милиони долари (фото)

  Внатрешноста на оваа куќа чини 7,6 милиони долари (фото)

  Секој порано или подоцна сака да избегне од реалност, макар на само неколку часа. Ова е корисно решение кога ви е потребен одмор. Добра помош…

 • Луксузниот пентхаус во Њукасл (фото)

  Луксузниот пентхаус во Њукасл (фото)

  „Royal Penthouse II“ е дело на дизајнерското студио „Coco Republic Interior Design“ од Австралија… Овој пентхаус со три спални соби, кој се наоѓа во Њукасл,…

 • Мадона продава прекрасна куќа со базен и кино (фото)

  Мадона продава прекрасна куќа со базен и кино (фото)

  Познатата американска пејачка и кралица на поп музиката Мадона го продава својот дом во Беверли Хилс. Имотот е достапен за 35 милиони долари, пишува „Observer“.…

 • Soraya – Луксузна супер-јахта (фото)

  Soraya – Луксузна супер-јахта (фото)

  „Soraya“ луксузната јахта, дело на „Denison Yacht Sales“ брендот, долга 46,5 метри, со „Unielle Yacht Design“ екстериер и ентериер на Алеша Братин, е вистинско ремек…

 • Луксузна оаза во близина на Мртво море (фото)

  Луксузна оаза во близина на Мртво море (фото)

  Сместена во средина која делува како да не е од овој свет, во близина на јорданската страна на Мртвото море, оваа луксузна оаза е место…

 • Луксузна вила во Њујорк (фото)

  Луксузна вила во Њујорк (фото)

  Оваа екстравагантна вила во Њујорк во моментов е на продажба по цена од 114 милиони долари… Таа е изградена во 1884 година, има 7 спални…

 • Conrad Rangali Island Resort – Рајот на Малдивите (фото)

  Conrad Rangali Island Resort – Рајот на Малдивите (фото)

  За убавините на ова место може многу да се пишува, но во суштина доволен е само еден збор – рај! Симпатичните вили сместени во азурните,…

 • Galapaya Resort – луксузен ресорт на островот Борнео (фото)

  Galapaya Resort – луксузен ресорт на островот Борнео (фото)

  Луксузното одморалиште „Galapaya Resort“ е прекрасно место вгнездено во островот Борнео. Одморалиштето располага со 121 вила, идилични златни плажи, опколено е со прекрасна прашума, а…

 • Велосипед поскап од Ферари (фото+видео)

  Велосипед поскап од Ферари (фото+видео)

  Ако го подарувате златeн подарок за овој Божик, ова е еден подарок што секој би сакал да го најде под елката. Лондонската компанија „Goldgenie“ продава…

 • Ресторан во Њујорк го нуди најскапиот милк-шејк во светот

  Ресторан во Њујорк го нуди најскапиот милк-шејк во светот

  Милк-шејкот понуден од ресторан во Њујорк, САД, е признат од Гинисовата книга на рекорди за најскапиот во светот. Пијалокот милк-шејк лукс чини од 100 долари,…