Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,872.21 -0.65%    BESK 8,017.33 3.6%    GRNT 748.68 4.56%    KPSS 300.00 -36.31%    MPT 31,000.31 0%    OHB 6,396.66 -0.83%    REPL 62,000.00 0.81%    RMDEN13 96.70 0.73%    RMDEN14 96.10 0.63%    RMDEN16 95.50 0%    RZIN 125.00 4.17%    SBT 1,951.00 -0.61%    SLAV 3,600.00 0%    STB 1,015.50 -0.27%    STBP 1,180.55 5.3%    STIL 130.00 -0.94%    TEL 278.08 2.99%    TNB 12,929.50 -4.14%    TTK 881.96 2.88%    UNI 2,360.00 -0.04%    USJE 23,003.00 -0.63%    ZPKO 2,857.00 0%    

Напиток кој ќе ви помогне да го задржите стомакот рамен

Време: 12:49

Датум: мај 16, 2018

Категорија: ДИЕТИ

За да го задржите стомакот ви треба многу труд, како и вежбање, а со помош на овој пијалок ќе постигнете побрзи резултати.

Потрбни ви се:

Грчки јогурт

Бадеми

Половина шолја боровници

Половина шолја ананас

Неколку листови кељ

¾ шојла вода

Подготовка:

Измешајте ги јогуртот, бадемите, боровницата, ананасот, кељот и водата.

Блендирајте се додека не добиете густа смеса.

Толку едноставно, а толку корисно, овој напиток нека ви биде замена за доручек, во период од најмалку 7 дена.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Намалете ги килограмите со помош на диетата со јагоди!

  Намалете ги килограмите со помош на диетата со јагоди!

  Диетата со јагоди е меѓу најпопуларните сезонски режими за слабеење. Јагодите се витаминозна бомба, која го полни организмот со енергија. Диетата со јагоди можете да…

 • Слабеете со тактиката „гладување“, но едно нешто не знаете!

  Слабеете со тактиката „гладување“, но едно нешто не знаете!

  Сакате да ослабете, а тоа го правите со гладување?! Има нешто што треба да го знаете за овој „метод“, а тоа е дека тој е…

 • Количината на внесени протеини е клучна доколку сакате да ослабите (фото+видео)

  Количината на внесени протеини е клучна доколку сакате да ослабите (фото+видео)

  Стучните лица веќе долго време ги „форсираат“ протеините кога станува збор за диетите. Ако планирате да ослабите тие се клучни во остварување на вашата намера,…

 • Јадете сладолед и слабеете 2 кг неделно!

  Јадете сладолед и слабеете 2 кг неделно!

  Добри вести за сите љубители на слаткиот вкус. Сладолед диета со магични ефекти. Доколку сакате сладолед оваа диета веројатно ќе ви звучи премногу добро и…

 • За само 7 дена изгубете 5 кг со помош на гравот!

  За само 7 дена изгубете 5 кг со помош на гравот!

  Здрава, домашна и ефикасна пролетна диета… Гравот е богат со лесно сварливи протеини, витамините Б, Ц, Е и ПП, потоа минералите калциум, фосфор, бакар, цинк,…

 • Британската пејачка Адел со помош на оваа диета ослабe 30 килограми

  Британската пејачка Адел со помош на оваа диета ослабe 30 килограми

  А, сето тоа благодарение на книгата „The Sirtfood Diet“, која излезе во 2016-та година во Велика Британија. Автори на оваа диета се нутриционистот Глен Матен…

 • ДИЕТА: Тридневна диета – како брзо да се ослободите од 3 – 4 кг

  ДИЕТА: Тридневна диета – како брзо да се ослободите од 3 – 4 кг

  Ослабнете, исчистете го телото и вратете се во форма за три дена! Слабеењето е најуспешно доколку се одвива постепено и без премногу ограничувања. Меѓутоа, постојат…

 • Ориз диета: За три недели седум килограми помалку

  Ориз диета: За три недели седум килограми помалку

  Оригиналната ориз диета е креирана уште во 1939 година, а ја создал д-р. Валтер Кемпнер… Нејзината намена во тоа време била да го намали крвниот…

 • Пролетна диета со долготраен ефект

  Пролетна диета со долготраен ефект

  Пробајте ја оваа пролетна диета и уживајте во нејзините благодети. Диетата се држи 2 недели, постојат две варијатни кои се повторувааат една по друга. Опција…

 • Диета со краставици и домати

  Диета со краставици и домати

  Со диетата со краставици и домати може лесно да ослабите, а се што е потребно да дојдете до формата која ја посакувате е да го…