Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,012.39 -0.13%    CEVI 888.00 4.84%    GRNT 809.30 0.53%    KJUBI 1,550.00 0%    KMB 5,161.14 1.19%    KSPR 26.00 0%    MPOL 281.00 0%    MPT 43,499.91 0.25%    MTUR 4,600.88 -2.11%    OHB 6,300.00 3.28%    PPIV 45,508.14 3.17%    RMDEN08 96.50 0%    RMDEN17 96.00 0.05%    STIL 129.08 -0.26%    TEL 274.73 -0.82%    TNB 13,889.69 1.38%    TPLF 1,100.00 1.01%    TTK 999.00 0.63%    UNI 2,425.00 1.04%    USJE 22,662.00 3%    

Прекрасна резиденција на езеро – Nautica Vista (фото)

Време: 14:48

Датум: април 16, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Позната како „Nautica Vista“, оваа куќа на езеро покажува суптилни детали и во поглед на архитектурата и во однос на дизајнот.

Оваа луксузна резиденција се наоѓа на езеро, таа има прекрасен поглед кон своето прекрасно опкружување. Дизајнер е архитектот Лорен Хармс, а неговата цел е оваа резиденција да зрачи со луксуз, но и да поседува релаксирачка доза на мир.

Со поглед на Оканаган езерото во британската Колумбија, оваа куќа од соништата е вгнездена меѓу лозовите насади и винариите во регионот.

Нејзината близина со летните и зимски спортски активности ја чини идеално место за одмор во секој период од годината, додека нејзиниот стил, бурно ќе ве привлече во нејзината зона на луксуз и релаксација.

Луксузната внатрешност, модерните детали, просториите со античкиот стил, квалитетниот мебел, совршениот дизајн и просториите за различни активности, вашиот одмор ќе го направат совршен.

Погледнете ги прекрасните фотографии…

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Sketch -Луксузниот ресторан во Лондон

  Sketch -Луксузниот ресторан во Лондон

  Едно од најлуксузните места за вечерање во Лондон е ресторанот „Sketch“… Местото, кое e многу различно од другите, е многу уметничко и комплексно. Овде, уметноста…

 • Луксузен имот во Лос Анџелес (фото)

  Луксузен имот во Лос Анџелес (фото)

  Дури и според стандардите на Лос Анџелес, оваа вила која ви ја претставуваме е ултимативен луксуз… Таа е резултат на соработката на Џозеф Феруџија, Роман Џејмс…

 • Внатрешноста на оваа куќа чини 7,6 милиони долари (фото)

  Внатрешноста на оваа куќа чини 7,6 милиони долари (фото)

  Секој порано или подоцна сака да избегне од реалност, макар на само неколку часа. Ова е корисно решение кога ви е потребен одмор. Добра помош…

 • Луксузниот пентхаус во Њукасл (фото)

  Луксузниот пентхаус во Њукасл (фото)

  „Royal Penthouse II“ е дело на дизајнерското студио „Coco Republic Interior Design“ од Австралија… Овој пентхаус со три спални соби, кој се наоѓа во Њукасл,…

 • Мадона продава прекрасна куќа со базен и кино (фото)

  Мадона продава прекрасна куќа со базен и кино (фото)

  Познатата американска пејачка и кралица на поп музиката Мадона го продава својот дом во Беверли Хилс. Имотот е достапен за 35 милиони долари, пишува „Observer“.…

 • Bauhaus – луксузна вила во Израел (фото)

  Bauhaus – луксузна вила во Израел (фото)

  „Bauhaus“ резиденцијата е приватен дом во Израел кој е дизајниран од страна на студиото „Pitsou Kedem“… Домот има површина од 450 квадратни метри, на површина…

 • Soraya – Луксузна супер-јахта (фото)

  Soraya – Луксузна супер-јахта (фото)

  „Soraya“ луксузната јахта, дело на „Denison Yacht Sales“ брендот, долга 46,5 метри, со „Unielle Yacht Design“ екстериер и ентериер на Алеша Братин, е вистинско ремек…

 • Луксузна оаза во близина на Мртво море (фото)

  Луксузна оаза во близина на Мртво море (фото)

  Сместена во средина која делува како да не е од овој свет, во близина на јорданската страна на Мртвото море, оваа луксузна оаза е место…

 • Луксузна вила во Њујорк (фото)

  Луксузна вила во Њујорк (фото)

  Оваа екстравагантна вила во Њујорк во моментов е на продажба по цена од 114 милиони долари… Таа е изградена во 1884 година, има 7 спални…

 • Conrad Rangali Island Resort – Рајот на Малдивите (фото)

  Conrad Rangali Island Resort – Рајот на Малдивите (фото)

  За убавините на ова место може многу да се пишува, но во суштина доволен е само еден збор – рај! Симпатичните вили сместени во азурните,…