недела, 2 октомври 2022
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИМеталург го совлада Динамо Панчево

Металург го совлада Динамо Панчево

Металург стигна до убедлива победа од 33:25 во дуелот со српскиот тим Динамо Панчево во СЕХА-лигата за да се крене мотивацијата на момците на Александар Јовиќ.

Победата беше обезбедена уште во првото полувреме кога Металург направи разлика од пет гола до средината на првите 30 минути за на одмор да се отиде со 22:13. Во второто полувреме разликата надмина и 10 погодоци, по што рутински се стави крај на мечот.

Најефикасен во тимот на Металург беше хрватскиот ас Халил Јагањац со 10 гола, а Кузмановски погоди седум пати.

Ова е четврта победа на Металург во СЕХА-лигата оваа сезона, со која се искачи на шестото место на табелата со четири поени помалку од Татран Прешов. Динамо е осми со 7 поени.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП