Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Honor 7X, телефон со екран без рамка и одлична камера

Време: 13:43

Датум: December 6, 2017

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Honor“ веќе не навикна на квалитет по пристапна цена, а нивниот штотуку претставен модел „7X“ е само продолжение на одличната пракса. Ова е нивниот премиум модел кој прво придонесува за гледање на содржини на целиот екран.

„Honor 7X“ е првиот паметен телефон кој го поседува екранот „Honor FullView“; дисплеј со големина од 5,93 инчи без рамка, кој овозможува одличен квалитет на екранот и се одлукува до добар однос на големина на екранот и куќиштето, што значи дека корисниците можат да уживаат во убавите слики на елегантен и компактен телефон кој без проблеми може да се држи во рака.

Покрај тоа, максималниот екран без рамка и задната камера со двоен објектив од 16MP + 2MP, широко отворената бленда и брзиот фокус, на љубителите на селфи фотографии им носат квалитетни слики на ниво на „DSLR“ фото апарат. Камерите овозможуваат фокусирање за само 0,18 секунди. Во комбинација со голем отвор на објективот (F/0.95 – F/16) кој на сликата и дава ефект на длабочина на поле на ниво на „DSLR“ фото апарат, „Honor 7X“ на сите им овозможува да станат постојани фотографи. Во комбинација со моќниот процесор „Kirin 659“ со осум јадра и „GPU“ единицата, „Honor 7X“ нуди неспоредлива јасност и корисничко искуство по многу пристапна цена. Имено, телефонот веќе во текот на декември ќе може да се купи по цена од 299 евра.

Уредот го има веќе препознатливото „Honor“ металик куќиште и совршените заоблени рабови, а внатре е „RAM“ меморијата од 4GB и „EMUI 5.1“ интерфејсот. За зголемување на просторот за чување на податоци може да се користи „Micro SD“ картичка со големина до 256 GB.

Батеријата има капацитет од 3340 mAh која овозможува работа на телефонот „Honor 7X“ во текот на целиот ден. Благодарејќи на технологијата за заштеда на енергијата и режимот на работа „Ultra Power Saving“, корисниците сега може да уживаат во цела сезона од својата омилена ТВ серија или во 91 час музика, со само едно полнење.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Денеска врнежи од дожд, на планините снег

  Денеска врнежи од дожд, на планините снег

  Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над…

 • „Блумберг“: Нема Европејци меѓу петмината најбогати луѓе во светот

  „Блумберг“: Нема Европејци меѓу петмината најбогати луѓе во светот

  Меѓу петте најбогати луѓе во светот веќе нема милијардери од Европа, соопшти агенцијата „Блумберг“. Претставниците на Стариот континент испаднале од првата петорка, бидејќи францускиот магнат…

 • Од извозот на шампањ Франција заработила 2,8 милијарди евра

  Од извозот на шампањ Франција заработила 2,8 милијарди евра

  САД, Велика Британија и Јапонија се трите најголеми увозници на шампањ, од чија продажба во 2017 година е остварен промет од вкупно 4,9 милијарди евра.…

 • Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

  Една од подобрите функции на новиот „Андроид“ нема да работи на сите телефони

  Добрата вест во врска со новата верзија на оперативниот систем „Андроид“ е дека ќе има можност двојно да ја намали „тежината“ на фотографиите во споредба…

 • Путин убедливо победи: Врз основа на 99% од преброените гласови, тој освои рекордни 76,65% од гласови

  Путин убедливо победи: Врз основа на 99% од преброените гласови, тој освои рекордни 76,65% од гласови

  Владимир Путин убедливо победи на претседателските избори во Русија, освојувајќи 76,65 отсто од гласовите на гласачите, според податоците на руската Централна изборна комисија врз основа…

 • Наоми Осака го крена својот прв ВТА трофеј

  Наоми Осака го крена својот прв ВТА трофеј

  Јапонката Наоми Осака со 6:3/6:2 ја збриша Дарја Касаткина во финалето на Индијан Велс, добивајќи ја битката меѓу двете тенисерки од кои ќе се очекува…

 • Писателот Раде Силјан доби високо одликување од унгарскиот претседател

  Писателот Раде Силјан доби високо одликување од унгарскиот претседател

  Претседателот на Унгарија, Јанош Адер, по повод националниот празник на државата, го одликува Раде Силјан со орденот „Златен крст за заслуги“. Ова високо признание на…

 • Македонија и Грција ќе се поврзат со гасоводна мрежа долга 120 километри

  Македонија и Грција ќе се поврзат со гасоводна мрежа долга 120 километри

  Од Владата информираат дека периодов се утврдуваат временската рамка и деталите за реализација на траса за гасно поврзување меѓу Македонија и Грција со интерконектор. За…

 • Роналдо со својот 50. хет-трик ја „покоси“ Џирона (видео)

  Роналдо со својот 50. хет-трик ја „покоси“ Џирона (видео)

  Кристијано Роналдо до вчера немаше дадено ниту еден гол на тимот на Џирона, но, сега ги почести со четири гола за 6:3 победа за враќање…

 • Унал го шокираше Атлетико (видео)

  Унал го шокираше Атлетико (видео)

  20-годишниот турски напаѓач на Вилјареал, Енес Унал е човекот кој можеби ги урна надежите на Атлетико Мадрид за титула од Ла лига, откако постигна два…