Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,299.13 -0.01%    GRNT 830.05 1.13%    KMB 5,209.45 3.13%    MPT 40,034.07 6.98%    MTUR 4,695.49 2.08%    OHB 6,413.12 -0.21%    OKTA 4,191.33 1.02%    PKB 14,300.00 2.87%    REPL 63,000.00 0%    RZIN 120.00 -1.64%    RZLE 37.00 0%    RZLV 79.00 9.31%    RZUS 141.00 2.39%    SBT 2,000.00 0%    STB 963.00 1.19%    STBP 900.00 0%    STIL 148.00 -6.92%    TEL 279.65 1.69%    TKVS 4,498.50 4.11%    TTK 983.00 2.97%    UNI 2,590.16 1.31%    ZILU 244.39 0.16%    

Ултра луксузна вила на приватен остров (фото)

Време: 11:12

Датум: ноември 11, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Еве уникатна прилика за сите оние кои сонуваат за осамен живот на приватен остров…

Величествениот Shelter Island имот, гордо сместен на малиот остров на езерото Флатхед во Монтана кое е едно од најчистите во светот, е ставено на продажба по цена од неверојатни 22.750.000 долари.

Ако не прашувате, овој имот е вреден за секој долар, бидејќи претставува најголемиот приватен дом во Монтана. Со повеќе од 3.200 квадратни метри простор и приватно пристапно езеро, приватноста дефинитивно никогаш не изгледала подобро. Националниот парк Глациер е она што го имате на поглед од овој дом, кој содржи пет спални соби и осум бањи, како и грејни тремови и отворен простор за забава.

Во ентериерот, високите плафони, елегантниот камин и ТВ со дијагонала од 120 инчи кој е вграден во ексклузивни панели од махагони претставуваат само почеток на прекрасното искуство тука. Листата со погодности и особини на овој имот е прилично долга, но и многу импресивна.

Импресивниот имот има вински подрум, стрелиште, импресивна теретана со поглед на езеро, голем туш на отворено и парна бања. Трпезаријата, кујната и собата за појадок имаат префинети завршни детали, а опремени се со сите врвни апарати кои се потребни за уживање во совршен оброк.

Материјалите користени во изградбата на овој имот вклучуваат лукузен африкански махагони кој е рачно изработен, француски камен, италијански гипс, бакар и бронза, како и рачно изработено железо. Исто така, оваа вила има комерцијален лифт кој е за трите ката, додека куќата за гости има две спални соби, четири бањи, два камина и парна бања.

 

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неодоливо! Оваа вила нуди совршен живот (фото)

  Неодоливо! Оваа вила нуди совршен живот (фото)

  Објект кој се смета за ремек дело, претставува дел од колекцијата на луксузни вили кои се „допрени со магично стапче“. Со локација во Саудиска Арабија,…

 • Спектакуларен хотел во кој уживаа лидерите Трамп и Ким Јонг-ун (фото+видео)

  Спектакуларен хотел во кој уживаа лидерите Трамп и Ким Јонг-ун (фото+видео)

  Станува збор за хотелот „Capella“ сместен на островот Сентоса во Сингапур, долго се шпекулирало на прашањето за тоа каде ќе бидат сместени Трамп и Ким,…

 • Замокот на воздишките се продава! (фото)

  Замокот на воздишките се продава! (фото)

  Сигурно ќе си помислите дека сме луди кога ќе ви кажеме дека овој стар замок е ставен на продажба по цена од 10 милиони фунти,…

 • Се продава вилата на некогашниот претседател Никсон (фото)

  Се продава вилата на некогашниот претседател Никсон (фото)

  Станува збор за спектакуларен имот кој се наоѓа во Калифорнија, а познат е под називот „Western White House“, а се продава за 63,5 милиони долари.…

 • Погледнете го римскиот хотел кој нуди совршен одмор! (фото+видео)

  Погледнете го римскиот хотел кој нуди совршен одмор! (фото+видео)

  Имено, во Рим е лансиран хотел, кој има совршена локација. Ова одморалиште располага со 7 раскошни и луксузни апартмани. Како и секаде во светот оние…

 • Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

  Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

  Спектакуларното крајбрежје во Порторико во себе крие еден „дијамант“ наречен „Дорадо Бич“. Станува збор за отворена енклава, која е сместена на подрачјето на некогашниот приватен…

 • Луксузниот станбен комплекс „The Charles“ (фото)

  Луксузниот станбен комплекс „The Charles“ (фото)

  Фантастичниот станбен комплекс во Менхетен наречен „The Charles“, дизајниран е од страна на лондонското студио „David Collins“. Дизајнерите велат дека овој проект се издвојува по…

 • Луксузна вила на езерото Комо (фото)

  Луксузна вила на езерото Комо (фото)

  Езерото Комо се наоѓа во Ломбардија, завзема површина од 146 квадратни километри и е третото по големина во Италија… Во текот на 19-тиот век, биле…

 • Во потрага сте по место кое ќе направи да заборавите на грижите и бучавата?!(фото+видео)

  Во потрага сте по место кое ќе направи да заборавите на грижите и бучавата?!(фото+видео)

  Спектакуларниот „White Exclusive Suites & Villas“ ќе ви понуди што ви е потребно, за да ви обезбеди незаборавен помин. Ова феноменално место се наоѓа на…

 • Во срцето на Кенија се наоѓа луксузниот Segera Resort (фото)

  Во срцето на Кенија се наоѓа луксузниот Segera Resort (фото)

  Сместен во самото срце на Кенија, во регионот кој е нaречен „Laikipia Plateau Segera“, овој луксузен рај ви ги нуди сите погодности и удобности кои…