четврток, 21 септември 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕДве јаболки, еден лимон и уште една состојка: Измешајте и килограмите сами...

Две јаболки, еден лимон и уште една состојка: Измешајте и килограмите сами ќе заминат

Овие четири состојки ги има во секој дом, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален рецепт за согорување на мастите.

Зеленото јаболко е овде особено важно бидејќи е полно со влакна, но и ќе ве засити без беспотребните и празни калории. Шеќерот од зеленото јаболко бавно се апсорбира во цревата, па со тоа се спречува и ненадејно ослободување на инсулин што директно влијае и на слабеењето.

Потребно ви е:

– 125 гр овесни снегулки

– половина литар минерална вода

– 1 лимон

– 2 зелени јаболки

Подготовка:

Исецкајте ги јаболките на парчиња, потоа во блендер ставете ги јаболките и минералната вода, додадете ги овесните снегулки и блендирајте се додека не добиете глатка смеса. Потоа пресипете во сад по желба и во напитокот додадете го цедениот лимон.

Овој напиток се консумира една недела, по желба веднаш по будењето или непосредно пред спиење.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП