Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,323.24 -0.09%    BESK 9,964.47 0.66%    CEVI 899.00 0%    FERS 60,250.00 3.52%    GRNT 857.92 1.16%    KMB 5,495.51 3.25%    MKSD 210.00 5%    MPOL 293.00 0%    MPT 47,943.65 9.91%    MTUR 4,800.00 0.19%    OHB 6,433.18 0.88%    OKTA 5,023.06 5.82%    RMDEN17 95.69 0.09%    RZLV 81.87 -0.88%    RZUS 153.36 2.58%    SBT 2,000.00 0%    STB 1,000.41 1.89%    STIL 155.90 1.32%    TEL 278.09 2.24%    TETE 2,400.00 4.35%    TNB 14,225.34 2%    TPLF 1,002.00 -9.97%    TTK 1,025.66 -0.45%    UNI 2,649.88 1.19%    

Дом од соништата – Villa Sogno (фото)

Време: 15:48

Датум: октомври 10, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Ако секое утро тешко се будите, бидејќи сте сонувале за својата совршена вила на плажа, ја имаме вистинската работа за вас…

Магичната, повеќе-милионска вила, сместена во срцето на Малибу е достапна за купување, а го носи називот Villa Sogno. Оваа вила на плажа има пет спални соби и десет бањи, а се наоѓа на само неколку чекори од познатата Зума плажа.

Со својата фантастична конструкција, оваа резиденција е сместена на имот од четири хектари и има површина од околу 1.100 квадратни метри луксузен простор, со неколку префинети делови за седење, со камин, кујна со отворен концепт и бројни други погодности од современиот свет.

Идните сопственици на оваа вила секако дека ќе уживаат во осветлетните спални, прозорците од подот до таванот, декорираните ѕидови, во винскиот подрум, класичното и удобно домашно кино, пространата соба за игри и фитнес собата која содржи се што ви е потребно.

Оваа вила има и грандиозен базен и џакузи када, што секако е шлаг на тортата во оваа понуда. Вашето уживање може веднаш да започне, доколу имате 30 милиони долари за да ја купите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Galapaya Resort – луксузен ресорт на островот Борнео (фото)

  Galapaya Resort – луксузен ресорт на островот Борнео (фото)

  Луксузното одморалиште „Galapaya Resort“ е прекрасно место вгнездено во островот Борнео. Одморалиштето располага со 121 вила, идилични златни плажи, опколено е со прекрасна прашума, а…

 • Велосипед поскап од Ферари (фото+видео)

  Велосипед поскап од Ферари (фото+видео)

  Ако го подарувате златeн подарок за овој Божик, ова е еден подарок што секој би сакал да го најде под елката. Лондонската компанија „Goldgenie“ продава…

 • Ресторан во Њујорк го нуди најскапиот милк-шејк во светот

  Ресторан во Њујорк го нуди најскапиот милк-шејк во светот

  Милк-шејкот понуден од ресторан во Њујорк, САД, е признат од Гинисовата книга на рекорди за најскапиот во светот. Пијалокот милк-шејк лукс чини од 100 долари,…

 • Хотел за сите обожаватели на виното и луксузот (фото)

  Хотел за сите обожаватели на виното и луксузот (фото)

  Прекрасното виногорје „Lafaurie-Peyraguey“  е подготвен да ве угости во новиот „Lalique“ хотел и ресторан. Најновиот хотел ќе биде уреден со луксузен ентериер, дело на Тина…

 • Неодоливо! Оваа вила нуди совршен живот (фото)

  Неодоливо! Оваа вила нуди совршен живот (фото)

  Објект кој се смета за ремек дело, претставува дел од колекцијата на луксузни вили кои се „допрени со магично стапче“. Со локација во Саудиска Арабија,…

 • Спектакуларен хотел во кој уживаа лидерите Трамп и Ким Јонг-ун (фото+видео)

  Спектакуларен хотел во кој уживаа лидерите Трамп и Ким Јонг-ун (фото+видео)

  Станува збор за хотелот „Capella“ сместен на островот Сентоса во Сингапур, долго се шпекулирало на прашањето за тоа каде ќе бидат сместени Трамп и Ким,…

 • Замокот на воздишките се продава! (фото)

  Замокот на воздишките се продава! (фото)

  Сигурно ќе си помислите дека сме луди кога ќе ви кажеме дека овој стар замок е ставен на продажба по цена од 10 милиони фунти,…

 • Се продава вилата на некогашниот претседател Никсон (фото)

  Се продава вилата на некогашниот претседател Никсон (фото)

  Станува збор за спектакуларен имот кој се наоѓа во Калифорнија, а познат е под називот „Western White House“, а се продава за 63,5 милиони долари.…

 • Погледнете го римскиот хотел кој нуди совршен одмор! (фото+видео)

  Погледнете го римскиот хотел кој нуди совршен одмор! (фото+видео)

  Имено, во Рим е лансиран хотел, кој има совршена локација. Ова одморалиште располага со 7 раскошни и луксузни апартмани. Како и секаде во светот оние…

 • Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

  Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

  Спектакуларното крајбрежје во Порторико во себе крие еден „дијамант“ наречен „Дорадо Бич“. Станува збор за отворена енклава, која е сместена на подрачјето на некогашниот приватен…