Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,000.06 -1.23%    BESK 10,200.00 -0.97%    GRNT 787.11 -0.9%    KMB 3,883.57 0.07%    MPT 29,500.00 0%    OKTA 4,231.82 0.76%    RMDEN09 97.77 2.92%    RMDEN16 95.20 0.11%    RZUS 139.00 0.72%    STBP 697.48 -0.18%    TKVS 4,182.84 -1.42%    TNB 14,536.25 0.25%    TTK 994.25 -0.51%    UNI 2,198.00 2.9%    

Што се нуди една вила од 100 милиони долари (фото+видео)

Време: 11:18

Датум: September 5, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Неверојатно прекрасна од било кој агол и да ја погледнете… оваа величествена вила е сместена во Бел Ер и сега го бара својот нов сопственик…

За некој да ја нарече свој дом, мора да има минимум 100 милиони долари на својата банкарска сметка. Ова величествено ремек дело на архитектурата е дело на брилијантниот Доналд Болин, кој соработувал со наградуваниот архитект Владимир Елманович за нејзиниот дизајн, создаден од челик, сив мермер и стакло.

Екстравагантниот имот нуди врвен поглед на Bel Air Cоuntry CLub и голф теренот, Centrury City понорама и океанот, додека во исто време ветува и приватност и луксуз, Има шарено LED осветлување, водопад кој се прелева во базен, куглана со две траки и приватно кино со 25 места.

Врвната технологија на оваа вила ви дава прилика да ја изберете светлината, музиката и температурната зона, и сето тоа можете да ги контролирате преку паметен уред од било кој дел од светот. Овој имот на четири нивоа има површина од околу 4.000 квадратни метри, а во него можат да бидат сместени до 1.000 гости или 70 автомобили, па слободно можеме да кажеме дека повеќе не потсетува на врвен хотел отколку на раскошна резиденција.

Што се однесува до просториите, оваа вила нуди врвен атриум, сместен веднаш до собата за уживање во цигарите и приватната винарија. Тука е и пространата трпезарија, огромната ложа за љубителите на врвни пијалоци со мермерен шанк и поглед на тенискиот терен на таванот. Дрвените подови и мермерот, како и сите други луксузни детали придонесуваат со силни луксузни вибрации.

Среќните сопственици на оваа вила ќе можат да уживаат во мастер спалната соба која има површина од 560 квадратни метри, која поседува и два огромни гардеробери, индивидуални бању, тушеви и самостојни кади, а сето тоа е декорирано со високи тавани и детали од мермер. Привилегираните гости и сопственици можат да уживаат и во посетата на спа центарот и салонот за убавина.

Базенот на покривот и барот се исто така нешто што дефинитивно треба да го споменеме, со ТВ сетови, апарати за точење пиво и ладилници за вино. Тука е и огромниот тревен двор со лежалки и прекрасна природа. Дали би платиле 100 милиони долари за ова ремек дело? Погледнете ги фотографиите и видеото…

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Со локација на прекрасниот, сончев и живописен Маурициус, овој резорт со пет ѕвезди е навистина магично место… Опкружен со тропски градини тој е совршен за…

 • Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  На шпанскиот остров Мајорка се наоѓа овој луксузен и раскошен хотел со 5 ѕвезди кој досега е нешто невидено, па дури и за овој регион.…

 • Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Вилата се наоѓа на идиличниот остров Парадајз на Бахамите и овој имот е веројатно сон на секого од вас… Раскошниот имот се простира на две…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Сместен во бајковитото село Вин Ху во Виетнам, „Amanoi Resort“ ги спојува совршените виетнамски плажи со ненадминливиот луксуз… Овој простор во Виетнам ќе ви прикаже неверојатни пејсажи,…

 • Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави…

 • Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Приватниот остров Azura Quilalea во својот фокус го има мирот и релаксацијата и претставува тропски рај кој долго време не бил населен. Сега тој на своите…

 • Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

  Сместена на имот од 10 хектари со прекрасно уредени градини, оваа вила која потекнува од тринаесетиот век, претставува вистинска дефиниција за луксузот и стилот… Во…

 • Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  „Fundu Lagoon“ е мал, но сепак луксузен бутик хотел, сместен во оддалечениот дел на Занзибар, на островот Пемба… Ова идилично одморалиште е достапно само со…