Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,300.00 0.04%    GRNT 820.77 1.32%    KMB 5,051.35 0.95%    MPT 37,423.15 1.12%    MTUR 4,600.00 2.22%    OHB 6,426.63 -0.24%    OKTA 4,149.00 4.87%    POPK 14.00 0%    REPL 63,000.00 0%    RZLE 37.00 5.71%    RZLV 72.27 3.24%    RZUS 137.71 -0.25%    SBT 2,000.00 -4.25%    STB 951.72 0.07%    TEL 275.00 0%    TETE 2,224.70 -2.85%    TNB 13,774.92 1.56%    TTK 954.62 0.49%    UNI 2,556.67 0.56%    ZPKO 2,857.00 -0.03%    

Неверојатно искуство – Nayara Hotel Spa & Gardens (фото)

Време: 15:32

Датум: август 11, 2017

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Активниот вулкан Аренал во Костарика можеби звучи опасно, но вистината е сосема поинаква…

Костарика е нешто слично како тропско игралиште, поради кое ќе се заљубите во оваа земја. Посетителите ќе бидат изненадени од бучните водопади и длабоките пештери кои мамат да ги откриете… А на крајот од денот кога ќе ви биде потребен одмор, ве советуваме да го посетите Nayara Hotel Spa & Gardens.

Сокриен длабоко во Аренал Вулкано националниот парк, каде природата ве дочекува со своите неверојатни погледи и неверојатно опкружување, ова одморалиште е нешто сосема поинакво. Диво и слободно, без никакви ограничувања кои би ги поставил човекот, подрачјето во кое е сместен хотелот, не потсетува на времето кога луѓето ја почитуваа околината и и се восхитуваа.

Изградбата на ова одморалиште е направена со употреба на локални материјали. Посетителите на овој луксен хотел и спа центар ќе бидат изненадени од луксузниот и прекрасен декор кој ќе ги пречека. Дали тропската градина, џакузи кадата, приватната градина и целосно имплементирата модерна и дигитална технологија ви звучат добро?

Кога ќе пристигнете во ова одморалиште најтешко ќе ви биде да одлучите дали да останете внатре или да лутате во неговата околина. Ако сакате авантури, овде можете да искусите бројни активности, како рафтинг, јавање, zip-lining и бројни други активности. Можете да го посетите и локалниот гејзер и термалниот извор, или пак да се прошетате во шумата… се до вулканот.

Ова одморалиште поседува три ресторани со најразлични специјалитети, спа центар за феноменален третман, базен со бар кој ќе ви понуди освежување и сместување во уникатните соби како вистински крал.

Уживајте во фотографиите…

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Спектакуларен хотел во кој уживаа лидерите Трамп и Ким Јонг-ун (фото+видео)

  Спектакуларен хотел во кој уживаа лидерите Трамп и Ким Јонг-ун (фото+видео)

  Станува збор за хотелот „Capella“ сместен на островот Сентоса во Сингапур, долго се шпекулирало на прашањето за тоа каде ќе бидат сместени Трамп и Ким,…

 • Замокот на воздишките се продава! (фото)

  Замокот на воздишките се продава! (фото)

  Сигурно ќе си помислите дека сме луди кога ќе ви кажеме дека овој стар замок е ставен на продажба по цена од 10 милиони фунти,…

 • Се продава вилата на некогашниот претседател Никсон (фото)

  Се продава вилата на некогашниот претседател Никсон (фото)

  Станува збор за спектакуларен имот кој се наоѓа во Калифорнија, а познат е под називот „Western White House“, а се продава за 63,5 милиони долари.…

 • Погледнете го римскиот хотел кој нуди совршен одмор! (фото+видео)

  Погледнете го римскиот хотел кој нуди совршен одмор! (фото+видео)

  Имено, во Рим е лансиран хотел, кој има совршена локација. Ова одморалиште располага со 7 раскошни и луксузни апартмани. Како и секаде во светот оние…

 • Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

  Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

  Спектакуларното крајбрежје во Порторико во себе крие еден „дијамант“ наречен „Дорадо Бич“. Станува збор за отворена енклава, која е сместена на подрачјето на некогашниот приватен…

 • Луксузниот станбен комплекс „The Charles“ (фото)

  Луксузниот станбен комплекс „The Charles“ (фото)

  Фантастичниот станбен комплекс во Менхетен наречен „The Charles“, дизајниран е од страна на лондонското студио „David Collins“. Дизајнерите велат дека овој проект се издвојува по…

 • Луксузна вила на езерото Комо (фото)

  Луксузна вила на езерото Комо (фото)

  Езерото Комо се наоѓа во Ломбардија, завзема површина од 146 квадратни километри и е третото по големина во Италија… Во текот на 19-тиот век, биле…

 • Во потрага сте по место кое ќе направи да заборавите на грижите и бучавата?!(фото+видео)

  Во потрага сте по место кое ќе направи да заборавите на грижите и бучавата?!(фото+видео)

  Спектакуларниот „White Exclusive Suites & Villas“ ќе ви понуди што ви е потребно, за да ви обезбеди незаборавен помин. Ова феноменално место се наоѓа на…

 • Во срцето на Кенија се наоѓа луксузниот Segera Resort (фото)

  Во срцето на Кенија се наоѓа луксузниот Segera Resort (фото)

  Сместен во самото срце на Кенија, во регионот кој е нaречен „Laikipia Plateau Segera“, овој луксузен рај ви ги нуди сите погодности и удобности кои…

 • Спектакуларен хотел со поглед кон Хималаите (видео)

  Спектакуларен хотел со поглед кон Хималаите (видео)

  Хотелот е сместен во срцето на селото Касар Деви, се наоѓа на висок гребен, и е вистинско одморалиште сместено во прекрасна природа со фасцинантен поглед…