Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дефиниција за стилот и луксузот – Buckland Manor (фото)

Време: 15:05

Датум: March 9, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Сместена на имот од 10 хектари со прекрасно уредени градини, оваа вила која потекнува од тринаесетиот век, претставува вистинска дефиниција за луксузот и стилот…

Во неа е претставен вистинскиот британски луксуз, при што таа го носи називот Buckland Manor. Таа и понатака е во приватна сопственост, а се наоѓа во близина на бројни атракции и места кои треба да се посетат.

Кога ќе ја здогледате ќе заборавите на се друго што постои, а тоа е така бидејки ќе ве опие нејзиниот старомоден, гламурозен и неверојатно квалитетен изглед.

Ендру и Кристина Браунсворд, сопствениците на овој имот го претворија во хотел, кој на гостите им дава прилика да прошетаат по античките патеки, преку неверојатните градини, со шолја чај и префинети аперитиви. Терасата која е дел од овој имот е совршено место за уживање во текот на било кој период од денот.

Со 13 елегантни спални соби, кои се поделени во осум категории и се движат од класични до Super King соби, оваа вила нуди луксузни постелнини, префинети парчиња мебел, антиквитети и уметнички дела.

Нормално, за да ги импресионира своите гости со секој аспект, оваа вила содржи и префинет ресторан, кој своите оброци ги подготвува од локално одгледани состојки и свежи билки. Најдобрите вина се кријат во визбата, а совршено ќе ви бидат послужени при секој оброк.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Тропскиот и луксузен Beachcomber Shandrani Resort & Spa‎ (фото)

  Со локација на прекрасниот, сончев и живописен Маурициус, овој резорт со пет ѕвезди е навистина магично место… Опкружен со тропски градини тој е совршен за…

 • Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  Луксузниот хотел Castell Son Claret (фото)

  На шпанскиот остров Мајорка се наоѓа овој луксузен и раскошен хотел со 5 ѕвезди кој досега е нешто невидено, па дури и за овој регион.…

 • Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Рајската вила „Florentine“ на Бахами (фото)

  Вилата се наоѓа на идиличниот остров Парадајз на Бахамите и овој имот е веројатно сон на секого од вас… Раскошниот имот се простира на две…

 • Грандиозна вила на обала (фото)

  Грандиозна вила на обала (фото)

  Над „Buzzards“ заливот се наоѓа оваа сјајна вила, која ја дизајнираше Роберт А. М. Стерн во 2007 година и која совршено ги користи сите нејзини…

 • Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Amanoi Resort – место каде што се создаваат спомени (фото)

  Сместен во бајковитото село Вин Ху во Виетнам, „Amanoi Resort“ ги спојува совршените виетнамски плажи со ненадминливиот луксуз… Овој простор во Виетнам ќе ви прикаже неверојатни пејсажи,…

 • Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Луксузна вила која може да биде ваша за 40 милиони долари (фото)

  Ова е вила која е достојна за некоја филмска ѕвезда. А зошто, ќе дознаете кога ќе ги погледнете сите фотографи од оваа куќа која постави…

 • Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Azura Quilalea – Фантастичен приватен остров (фото)

  Приватниот остров Azura Quilalea во својот фокус го има мирот и релаксацијата и претставува тропски рај кој долго време не бил населен. Сега тој на своите…

 • Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Sofitel Kairo El Gezirah – префинет египетски хотел (фото)

  Како дел од префинетиот „Sofitel“ ланец на луксузни хотели „Sofitel Kairo El Gezirah“ е еден од најпрестижните египетски хотели… Сместен на островот на реката Нил,…

 • Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  Искусете го тропскиот хотел Fundu Lagoon (фото)

  „Fundu Lagoon“ е мал, но сепак луксузен бутик хотел, сместен во оддалечениот дел на Занзибар, на островот Пемба… Ова идилично одморалиште е достапно само со…

 • Најскапиот стан во Њујорк (фото)

  Најскапиот стан во Њујорк (фото)

  За 500.000 долари месечно, ова е дефинитивно најскапиот стан за изнајмување во Њујорк… Нормално, постои некој кој e подготвен да плати половина милион за изнајмување на…