вторник, 27 септември 2022
ПочетнаЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕЛуксузни кутии за козметика

Луксузни кутии за козметика

kut1

Изложбата за луксузни и прекрасни кутии за козметика ќе биде претставена во Лондон, со цел да ве маѓепса и изненади…

Дами и госпоѓи, уживањето не е злочин, особено кога во сето ова е вмешана модата. Испланирана да ве маѓепса и разнежни, новата изложба во Лондон е вистински гламур.

Оваа изложба ќе биде отворена од 31 мај до 20 јуни. Зошто да не одвоите неколку моменти за уживање, ќе си поминете одлично верувајте!

Колекцијата која ќе биде прикажана на оваа изложба се состои од 200 ексклузивни и гламурозни кутии за козметика од периодот од 1920-тите до 1970-тите години. Меѓу примероците кои ќе бидат претставени се наоѓаат и дизајните на некои од најпознатите модни куќи како што се „Cartier“, „Boucheron“, „Van Cleef & Arpels“ и „Chaumet“.

Овие кутии за козметика се изработени од најквалитетните материјали, а украсени се со злато, сребро, сафири, дијаманти, кристали, смарагд, седеф, рубин и сл.

Погледнете ги луксузните кутии за козметика!

kut2

kut3

kut4

kut5

kut6

kut7

kut8

kut9

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП